Wpis z mikrobloga

Przejście z myszy roccat kain 202 aimo na mysz wertykalną logi lift.
Pierwsze odczucia dość dziwne, ale tego się spodziewałem. Jeśli chodzi o samą pracę, nadgarstek czy ogólną ergonomię to faktycznie czuć zmianę na lepsze.
Człowiek całe życie używał konwencjonalnych myszy, więc pewnie trochę czasu zajmie przyzwyczajenie się do pionowej.

freddd - Przejście z myszy roccat kain 202 aimo na mysz wertykalną logi lift.
Pierwsz...

źródło: logiliftt32

Pobierz
  • 41
@L3gion: MX Master ma bardzo fajny kształt i funkcje jak to na Logitecha przystało, no ale marka też zobowiązuje do dwukliku i tandetnych tworzyw, także po moich doświadczeniach z G502 mam wątpliwości co do słuszności zakupu kolejnego produktu od tej firmy. A mają bardzo fajne gryzonie, a szkoda.
@freddd: mi nie podeszła. Cały ciężar dłoni opierał się o mały palec albo musiałem mocniej ściskać mysz przez co bolał nadgarstek. Zmiana na mx master 3 okazała się strzałem w dziesiątkę
a w sumie będę nową kupował, jakieś typy? Myszkę mam mx vertical i jest sponio.


@NieRozumiemIronii: ta co podesłałem to jest microsoft sculpt, jest zajebista ale niestety zestaw z myszką więc raczje nie dla ciebie bo już mysz masz.

opcja 2 to po prostu "Microsoft Surface Ergonomic Keyboard 4000" ta cała czarna, tak się nazywa, też raczej będzie spoko, ponieważ microsoft wypuszcza od dawna klawiatury ergonomiczne, chyba to nawet był jeden
@freddd tylko vertical. Kilkanaście lat temu miałem poważnie złamaną rękę (otwarte z przemieszczaniem, prawe przedramię). Bo 5 latach pracy przy kompie ręka strasznie mnie bolała, co dwie godziny musiałem ją odciążać. Po zmianie myszy na wertykalną od razu poczułem różnicę, jak ręką odjął. Logitech MX Vertical. Na samą myśl jak mi przychodzi użyć zwykłej myszy to od ręka mnie zaczyna boleć. Mega polecam, kwestia przyzwyczajenia a w przyszłości same plusy!
@programista15cm no widzę normalną klawiaturę, nie żaden ergonomiczny Alice layout, ale dalej nie rozumiem dlaczego oplułeś monitor? Jakby serio - cóż Cię tak rozśmieszyło? Może OP edytuje grafikę i klawiaturę obsługuje jedną ręką, a napisać coś dłuższego przychodzi mu raz na ruski rok:)