Wpis z mikrobloga

13 maja 2016 poszukiwany za handel narkotykami, skazany prawomocnym wyrokiem, 22-letni Mariusz Frontczak, będąc skuty kajdankami, zbiegł patrolowi w czasie próby zatrzymania. Po tym zdarzeniu wrocławska policja powołała zespół funkcjonariuszy, którzy poszukiwali uciekiniera, a w komisariatach rozwieszono jego fotografie.

15 maja 2016 na wrocławskim rynku policjanci, uznając za podobnego do poszukiwanego, omyłkowo zatrzymali powracającego z klubu nocnego 25-letniego Igora Stachowiaka[6]. Został on zatrzymany przez dwa dwuosobowe patrole policji, w gwałtowny sposób obezwładniany, duszony i rażony paralizatorem, po czym odwieziony do komisariatu policji Wrocław-Stare Miasto przy ul. Trzemeskiej 12[6].

Badanie alkomatem po przywiezieniu do komisariatu nie wykazało obecności alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak w okresie późniejszym wydruk z alkomatu zaginął[7]. Stachowiak został wyprowadzony z pokoju przesłuchań do toalety. Skuty kajdankami i rozebrany ze spodni i bielizny, leżąc na podłodze łazienki ze zgaszonym światłem był rażony paralizatorem taser przez 6 policjantów[7][8]. W trakcie przekuwania przez sześciu funkcjonariuszy kajdanek z przodu do tyłu, Stachowiak przestał oddychać[7].

Igor Stachowiak został pochowany na cmentarzu przy ul. Działkowej[9].

#wroclaw #policja
slkt - 13 maja 2016 poszukiwany za handel narkotykami, skazany prawomocnym wyrokiem, ...

źródło: 782a00d27509617d4ca25496553273f2

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
@slkt: Pamiętam jak spałem w delegacji w hotelu obok tego ich przytułku na trzemeskiej, trochę strach był w nocy po fajki wyskoczyć xDD
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: Pamiętając jak na marszach niepodległości za PO udawali uczestników żeby prowokować zamieszki, to powiedziałbym że zawsze, ale kto wie czy PiS jeszcze bardziej nie zrujnował już i tak zeszmaconą służbę.
  • Odpowiedz
@slkt: polska policja to patologia i zwykle patałachy XD. Omonowcy żyjący legendą mafijnego państwa, myślą że są tacy sami jak #!$%@? z samej góry którzy są pewnie jeszcze z ruskiego nadania.
Zwykłe dno i chlew, OMON-Polska
  • Odpowiedz
@Bumelante: ktos cos, zlapali czy nie? Dal wywiad jak tego dnia uniknal smierci i ktos inny zostal zlozony w ofierze? Pamietajcie jeszcze jak ten typ uciekl policji? Z 3-4 pietra kamienicy, zakuty z tylu (nie z przodu #pdk) dal rade dac dyla 2 polucjantom! Normalnie Hollywood style. Szkoda ze przez niego jakby nie bylo Igor tak skonczyl.
  • Odpowiedz
i policja oczywiście o tym wiedziala skoro nawet nie mieli pojęcia kto to jest i brali go za inna osobę. Po czym poznali? Bo wyglądał brzydko? Cpun nie ćpun policja zabiła losową osobę na ulicy nie majac pojęcia kto to, bez sądu bez pytania. Wszyscy o tym wiedzą, nikt nic im nie zrobił.


@jamajskikanion: jak sprawa wyszła na jaw to głośno było o tym, że jeden z krawężników miał z chłopakiem
  • Odpowiedz
Przyznam, że lata temu smiałem się w ryj patusom w koszulkami hwdp, rzucającymi złote myśli o #!$%@? policji itp - dziś dochodzę do wniosku, że przez przypadek wyprzedzili oni swoje czasy.


@Kremufka2137: myślę, że po tym jak policja zachowywała się podczas covidowej histerii nikt normalny już nie powinien tej formacji traktować z szacunkiem.
  • Odpowiedz
@Rubbik: o to nawet lepiej. Tez wiele razy wracałem w nocy z imprezy. Dobrze wiedzieć ze policja mogłaby mnie udusić. A wykopki bronily by policjantów ze w sumie to pewnie zwykly ćpun pomimo że gość wraca całkiem trzeźwy z imprezy co juz jest pewnym ewenementem.
  • Odpowiedz
o to nawet lepiej. Tez wiele razy wracałem w nocy z imprezy. Dobrze wiedzieć ze policja mogłaby mnie udusić. A wykopki bronily by policjantów ze w sumie to pewnie zwykly ćpun pomimo że gość wraca całkiem trzeźwy z imprezy co juz jest pewnym ewenementem.


@jamajskikanion: była niedawno jakaś podobna sprawa to wykopki stwierdziły, że jak ktoś się włóczy po nocy (23 z kawałkiem bodaj) to w sumie sam się prosi xDDDDDD
  • Odpowiedz
  • 1
O tych morderstwach dokonanych przez bandytów w mundurach można całą serię postów zrobić. Mam wrażenie że w ciągu ostatnich lat tajemniczych śmierci na komendzie albo w czasie zatrzymania znacznie przybyło. W USA albo Iranie zmarła jedna osoba i rozróba była na cały kraj. U nas co kilka tygodni przybywa nowa ofiarą i nobody cares.
  • Odpowiedz