Wpis z mikrobloga

@mickpl: zaraz całą aferą kredytową zajmie się Pani Elżbieta Jaworowicz w sprawie dla reportera. Pewnie już zakłada nogę na nogę widząc jak dupy pękają kredyciarzom.
„Wakacje kredytowe normalnie trzeba spłacać tylko, że później” „To przedłużenie spłaty kredytu” „Brak wakacji to ochrona banksterów”
Ależ to będzie batalia w studio, bo takim kapuścianym łbom to ciężko cokolwiek wytłumaczyć.
@mickpl będzie jeszcze lepiej. Ludzie z zarobkami 4k będą płakać, że mają ratę 4k na mieszkanie za 500k, bekowicze będą płakać, że rodzina się powiększa i chciali sprzedać mieszkanie kupione za 700k z rata 2200zl i kupić coś większego ale nie mogą teraz zrobić bo ludzie zarabiający 12k wchodzący w skład bogaczy płacących 32% dochodowego nie stać na kredyt 700k. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mickpl oni sie tez umowili z bankiem, ze jak bankowi beda potrzebne pieniadze to je pozyczy na jakis procent a tym procentem obciazy kredytobiorcow. Banki co prawda maja w cholere kasy, ale ludziom mowia „no, nie potrzebujemy kasy, ale jak bysmy chcieli pozyczyc, to tanio nie bedzie”, ale wy placicie jakbysmy pozyczyli
@mickpl: Ja tylko łaskawie zwrócę uwagę, że o wakacjach kredytowych to #!$%@?ą PiSowcy a akurat ta banda emerytów, rolników i różnego rodzaju utrzymanków społeczeństwa jest totalnie na drugim biegunie populacji od ludzi z kredytami. Akurat ja powszechnie w towarzystwie słyszałem krytykę tego dziadostwa u ludzi z kredytami.
@BurzaGrzybStrusJaja: No dokladnie xd ludzie myślą ze kredyt to prawo czlowieka a bank to instytucja charytatywna. Bank to sprzedawca, sprzedaje korzystanie z kapitału w zamian za odsetki a ludzie sie dziwią ze nie stać ich na towary (kredyty) ponad stan, mysleli ze stopy z 2021 roku na poziomie 0% bedą takie przez nastepne 20 lat xd niech się cieszą ze do 20% nie wzrosly referencyjne