Wpis z mikrobloga

Z czego może wynikać, że na jakimś konkretnym sprzęcie Mozilla #thunderbird chodzi jak gówno?

Na Dellu 7390 (Windows 11, i5-8250U, 8GB RAM) nie idzie tego używać. Za każdym razem po uruchomieniu dostaje zwiechy i nie odkorkowuje się tak długo, aż nie pobierze wszystkich zaległych maili.

Sprzęt to może nie jest mocarz, ale moim zdaniem nie w tym rzecz - na kompach z i3-4005U, a nawet z Celeronem Dual Core takiego problemu nie ma (i to przy 5-6 kontach pocztowych - a we ww. sprzęcie mam aktywne 2). Wprawdzie na powyższych sprzętach jest #linux, ale próbowałem też z W11 na innym kompie z i5 (11. gen) i Thunderbird chodził jak przecinak.

Ma ktoś z was jakiś pomysł?

Ew. jakaś sensowna alternatywa niebędąca Outlookiem? Myślę o #vivaldi mail.

#firefox #windows #windows11
  • 12
  • Odpowiedz
@meltdown: Dysk HDD tam jest czy SSD. Warto by sprawdzić czy się owy dysk nie sypie już po prostu. Warto też sprawdzić czy jakaś wtyczka go nie spowalnia. No i ostatnie com i przychodzi do głowy to antywirusy gorsze od wirusów, czyli Norton, Avast albo AVG.
  • Odpowiedz
@meltdown: Ja mam 8350u 16gb ram i z W11 nawet po moiej optymalizacji W11 działa jak kupa więc moja rada zainstaluj W10 ( )

A Tobie radze dołożyć drugie 8gb ramu
  • Odpowiedz
  • 0
@crazy_wolf: Też myślałem, że problem może być w SSD - polecisz coś do sprawdzania kondycji dysku?

Wtyczki raczej nie, bo wszędzie używam tych samych. A AV nie używam żadnego oprócz Windows Defendera (myślę, że od czasów W10 nie ma już potrzeby).
  • Odpowiedz
@meltdown: CristalDiskMark czy cokolwiek żeby sprawdzić wydajność, CrystalDiskInfo żeby zobaczyć raport SMART. Faktycznie W11 może też być problemem, bo sporo klientów narzeka po przejściu na niego.
  • Odpowiedz