Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Pasaz to wlasnie pokaz niedo... mozgowego wladz miasta. Od PKP az po Zielinskiego moznaby miec wysoka, wielkomiejska zabudowe ale nie, lepiej pozwolic na bude z blachy przykryta folia (zobaczcie jak rozwiazali sprawe chlodzenia). Mogli sprzedac dzialke pod blok czy biurowiec z zapisem ze dolne pietro pod handel i jakies realne stawki za czynsz a nie #!$%@? jak w galeriach gdzie sie utrzyma tylko sklep z wielkimi narzutami jak ciuchland czy jakis ajspot.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Z Pasażem Zielińskiego teraz może być ciekawie, a to z tego powodu, że jak wyburzą Arkady to może on zyskać i przyciągnąć nowych handlarzy, a tym samym klientów. Teraz to połowa bud jest zamknięta lub idzie idzie pod młotek, a zainteresowanych nie widać, bo pewnie czynsze są tak tak #!$%@?, że zakładanie tam interesu jest nierentowne. Poza tym to miejsce już od dłuższego miejscu wygląda na wymarłe. Oprócz kilku punktów,
  • Odpowiedz
@Domciu: w Arkadach sa stoiska chyba znaaaacznie wieksze, co moze byc (a pewnie juz jest lub bylo) to jakis sklep dla cwiercmozgow z silowni - te rozne pasze dla karkow w slolikach. PZ to cos rodem z lat 90 tylko ciut lepiej wykonane. Parking juz nie 1h a 45 minut, jedyny darmowy do 45 minut w okolicy takze nadal na plus.
Knajpy kawiarnie z Arkad - zadna do PZ sie nie
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Tak naprawdę nikt z Arkad nie przeniesie się do Pasażu Zielińskiego, bo powierzchniowo by się tam nie zmieścili co jest oczywiste, a wynajmowanie 2 lub 3 bud będzie zupełnie nieopłacalne.
Słuszność przeniesienia starego "Zielińskiego" i stworzenie z niego Pasażu to już temat na inną rozmowę. Według mnie na początku istnienia miało to miejsce potencjał i mogło się fajnie rozwinąć, ale teraz w dobie kryzysu i po pandemii tak jak wspomniałem
  • Odpowiedz
@Domciu: a jak Arena? Dawnoooo tam nie bylem ale jak bywalem z 5lat temu to raczej pusty stanowisk nie bylo. Wg mnie PZ bedzie dalej powoli umieral. Moze wtedy sprzedadza dzialke i cos normalnego tam wybuduja.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Tak się składa, że nie tak dawno byłem w Arenie po chyba kilku latach nieobecności i nie wygląda to tak źle. Nic się nie zmieniło jeśli chodzi o ruch, a nawet Ci sami sprzedawcy nadal tam handlują co handlowali jeszcze z kilka, a nawet kilkanaście lat temu ;)
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: arena stoi na miejscu zarezerwowanym na obwodnicę, ale w związku z tym, że likwiduje się motoryzację nowa trasa już nigdy nie powstanie. jest cały pozostawiony przez mądrych ludzi rządzących w PRL pas na trasę od Szpitalnej obok sky towera aż do wiaduktu i Pułaskiego, ale pójdzie pod zabudowę i Wrocław na stałe stanie w korkach.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: handlarzom dano ten teren po protestach po likwidacji poprzedniego bazaru. dano im to, żeby się zamknęli. w sumie fajne miejsce z parkingiem, jeżeli masz coś do załatwienia w wydziale komunikacji.
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: fakt, pomyliłem z tym bazarem na Radosnej. Naprawdę mogliby zbudować tę ulicę, nawet w niższym standardzie. Brakuje połączenia Szczęśliwej z Dyrekcyjną.
Wrocław to jest pustynia inwestycyjna. Najgorsze miasto w Polsce. Buduje się bezsensowne, pseudo obwodnice Leśnice ze światłami co 100 metrów, ale "aleję" na Biskupin z jednym pasem.
  • Odpowiedz