Wpis z mikrobloga

Mam zerowe pojęcie na temat polskiej społeczności STALKERa, więc mam pytanie do tych którzy się po niej bujali od lat.

Swego czasu oglądałem kanał Centrum Zony, ale gdy 24 lutego 2022 roku doszło do Trzeciego Incydentu, czyli kompletnego #!$%@? globalnej społeczności STALKERa z wiadomych powodów, nie dość że sama strona i kanał nagle traktowały rosyjską część społeczności jakby osobiście mordowali niewinnych cywili, to do tego doszło do jakiegoś wewnętrznego spięcia gdzie wszystkie dobre materiały z kanału spadły z rowerka. Przez pewien czas siedziałem też na pewnym serwerze Discord pewnego YouTubera ale nie ma co o tym wspominać, niech ognie piekielne doszczętnie pochłoną tą platformę.

Przeglądam sobie forum STALKER TEAM bo z tego co widzę jest to jedyne aktywne polskie forum, i widzę że Trzeci Incydent tam też trochę namieszał. Sierioża który jak rozumiem jest naczelnym Centrum Zony usunął konto, co ma sens biorąc pod uwagę to jak mu się przestawiły klepki po 24 lutego i to że z tego co widzę STALKER TEAM to jedyna polska strona która nie dokonała czystki wszystkiego co rosyjskie waląc wszędzie niebiesko-zółtą symbolikę. Do tego szukając nazwę pewnego jegomościa o ksywce "PainChiller" natrafiłem na gównoburzę o skradziony modzie Total Faction War gdzie starsi użytkownicy wspominali o "kolegach z CZ" w pejoratywny sposób.

Także pytanie jest proste aczkolwiek jednocześnie trudne. Może ktoś mi przybliżyć historię tej polskiej społeczności? Mianowicie, są trzy strony. stalker.pl STALKER TEAM i Centrum Zony. Widocznie są to społeczności podzielone (jak cała obecna społeczność STALKERa xD) i są w nich społecznościowe "szychy", czyli pojedynczy użytkownicy którzy są znani z różnych powodów.

I jeszcze do tego dochodzi kwestia tego jak te społeczności się podzieliły po Trzecim Incydencie. Wiem że na Centrum Zony weszła potężna ukrofilia, stalker.pl widać też i widzę że jest to forum po części martwe, a STALKER TEAM już nie wiem czy bardziej rusofilskie czy po prostu neutralne. Nadal są zaprzyjaźnieni z rosyjskimi społecznościami ale też nie wydaje mi się aby byli mocno antyukraińscy. I widać że przez to podejście mają też na pieńku z "tą drugą" frakcją społeczności.

Widzę że tu było sporo dram a ja tu jestem kompletnie zielony w temacie historii tej społeczności a temat mnie zaintrygował także jeżeli ktoś jest w stanie mi to naświetlić byłbym wdzięczny.

#stalker
  • 11
  • Odpowiedz
@supra107: taktyk bo wygląda ciekawiej niż inba z xKowkiemx i kontem martwej motocyklistki na fb
Also dej linka do tej gównoburzy z Total Faction Warem czo? Pamiętam jak na forum.stalker jeden z twórców tego moda, smoq2, pisał że szukają grafika do rysowania fabuły i chyba ostatecznie nikogo nie znalazł xd
  • Odpowiedz
  • 1
@EissIckedouw: https://stalkerteam.pl/topic/13856-total-faction-war-38/page/11
Ostatnia strona wątku który doprowadził do tego że PainChiller się obraził na społeczność STALKER TEAM i uciekł do Centrum Zony. W pewien sposób jest to w #!$%@? śmieszne że sama społeczność STALKERa ma podział na frakcje, niczym Wolność, Powinność i Samotnicy, także temat mnie ciekawi i dobrze by było żeby jakiś weteran społeczności (o ile się taki na tagu znajdzie) naświetlił to dla kotów takich jak ja.
  • Odpowiedz
@supra107 Centrum Zony to nie jest żadna społeczność. To tych 2 czy tam 3 typów co prowadzą kanał na YouTube Stalker World założyło sobie przy okazji stronkę. Mieli chyba jakaś spinę z Stalker Team który stanowi dla nich jakby konkurencję i tamci pozgłaszali im filmiki które potem spadły z rowerka.
  • Odpowiedz
PainChiller


@supra107: Kojarzę tego pana, ale nie ze stricte Stalkerowskiej społeczności, a raczej discordowej społeczności pewnego youtubera która w sumie przestała istnieć kilka tygodni temu. Ale na Stalkerze mocno oparta ( ͡º ͜ʖ͡º) #kmwtw

Samą społecznością Stalkera w ogóle przestałem się interesować lata temu, jak każdy circlejerk dzieli się na pierdyliard frakcji między którymi jest w #!$%@? złej krwi xD Samo CZ oglądam regularnie ale jak
  • Odpowiedz
@supra107 społeczność stalkera w pl i tak jest malutka, tutaj to głównie gothic a stalker bardziej u ruskich
Jest tu ten stalkerteam i tamci co robią filmiki na yt i tyle
  • Odpowiedz
@supra107: ja nigdy się w to specjalnie nie angażowałem, ot, byłem klepaczem postów na stalker.pl i w sumie nadal mam drugi wynik w ich liczbie za kowkiem bo jeszcze chciało mi się wtedy cokolwiek grać i robić w temacie stalkera - pamiętam że mocno mieli na pieńku z stalker team, głównie uważali ich za bandę zdziadziałych dziwaków którzy całe życie spędzają na wrzucaniu każdego najmniejszego ruskiego gównomoda w translator - generalnie
  • Odpowiedz
@supra107: o, ktoś tam nawet na stalker team mnie wskazał że jakiegoś fixa zrobiłem :D jeśli mnie pamięć nie myli to przezornie wrzuciłem go jako załącznik do posta na s.pl™ żeby wisiał w nieskończoność na forum ale nawet nie pamiętam co wtedy dokładnie zrobiłem oprócz tej ekonomii, na pewno też parę ikon poprawiłem, dodałem opis do lunety na mosina bo nie było, z broni to jeśli coś dodawałem to tylko pistolet
  • Odpowiedz
O, widzę że zotałem wywołany do tablicy
Ogólnie to nic co tutaj na mój temat piszecie nie pokrywa się z rzeczywistością, na żadną społeczność się nie obraziłem, ani też nie jestem członkiem, na centrum zony siedziałem tak samo jak na stalkerteam, ale od dawna się tam nie wypowiadałem. Cała ta inba z kradzieżą moda to trochę grubsza sprawa, i wcale nie chodzi o to że mod został ukradziony czy coś, bo typy
  • Odpowiedz
  • 0
jak ktoś mnie zapyta o radę to powiem by od społeczności stalkera trzymać się daleko jak ognia


@painchiller: No tyle to ja wiem. W szczególności trzymać się z dala od pewnej tzw. "platformy społecznościowej" której nazwa w tłumaczeniu brzmi "Niezgoda", niezależnie od typu społeczności. Zaorać to doszczętnie, niech wszystko wraca na fora i czaty Jabber.

Akurat o Tobie wspomniałem bo z kontekstu tamtego wątku zrozumiałem jedynie tyle że panuje konflikt pomiędzy
  • Odpowiedz
W ogóle ciekaw jestem jakim cudem tak szybko znalazłeś ten wpis i zrobiłeś tu konto żeby wyjaśnić pewne fakty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A srałem sobie i dostałem linka od ziomka co zdecydowanie zbyt dużo czasu tu siedzi, ngl, tak często mi się zdarza by zawodnicy z forum drużyny stalkera z nudów obrabiały mi dupe w necie że musiałem sprawdzić czy tym razem aż na wykop się nie
  • Odpowiedz
@supra107: @EissIckedouw
Ten temat przypomniał mi, jak w szkolnych czasach namiętnie tłukłem w Czyste Niebo, właśnie z modem The Faction War. Ech ile to razy zarywałem noce, próbując podbić Zone. Tego moda znalazlem właśnie na forum stalker.pl. Nie udzielałem się tam dużo, ale często je przeglądałem.

Jak tylko zobaczyłem Twój nick i te profilowe @Pangia to od razu Cie skojarzyłem, głównie z tematu o The Faction War :D Pamiętam nawet Twojego
  • Odpowiedz