Wpis z mikrobloga

Chcę rozszerzyć powództwo o dwukrotne zwiększenie wartości przedmiotu sporu, jako że od końca wywiązania się z umowy minęło już 3 lata - rok 2020, a wniosek do sądu wpłynął już 1000 dni temu. Argumentuję to głównie inflacją (najwyższą od 20 lat), ale również czynnikami, które spowolniły mój rozwój ścieżki zawodowej.

Jeżeli dwukrotność żadanej kwoty będzie nieosiągalne, będę dochodził jakiejkolwiek rekompensaty.

Czy ma ktoś szablon do podobnego powództwa lub jego początkowego zapisu?

#prawo
  • 11
  • Odpowiedz
@ev1dence: no to jest rzeczywiście wartościowe, bo tylko przegrasz na tym ponosząc opłatę, której w przypadku przegranej nikt ci nie zwróci, dlatego mówię żebyś się nie bral za coś o czym nie masz pojęcia. A czemu miałbyś mieć czas wyłącznie do dzisiaj to już tylko chyba bóg raczy wiedzieć skoro zmiana powództwa może nastąpić w każdym czasie, a przedawnienie kończy się z końcem roku. Nie wspomnę już o tym że trzeba
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA skad zalozenie z gory ze przegram? do kazdej sprawy podchodzisz tak negujaco bez argumentacji?

sprawa cywilna, niewyplacenie polowy srodkow po wywiazaniu sie umowy powoda
  • Odpowiedz
@ev1dence: bo to co napisałeś nie ma oparcia w przepisach prawa dlatego mogę to przynajmniej zakwestionować z góry i możesz do mnie napisać po sprawie kto miał rację ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: w przepisach prawa nie ma słowa o rekompensacie wynikającej z długotrwałego dochodzenia przedmiotu sporu, szczególnie w nadzwyczajnych sytuacjach jak najwyższa inflacja od 20 lat? Nawet jeżeli dochodzenie będzie trwać 10 lat?
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA a co do terminu to nakreslilem go na tamten dzien, poniewaz do tego dnia mialem maksymalny termin na odpowiedz bieglego i chcialem zalatwic obie sprawy za jednym razem

jako ze mialem to juz od dawna zrobic, a moje lenistwo to przeciagalo, udalo sie wyslac dwa pisma w jednym liscie z poczty
  • Odpowiedz
@ev1dence: raczej bym na to nie liczył i składałbym pisma czy zmiany precyzyjnie na piśmie bo nie można później tego wyprostować ustnie na rozprawie bo zmiana powództwa wymaga formy pisemnej
  • Odpowiedz