Wpis z mikrobloga

Uwazam ze formula #rolnikszukazony nie dziala juz w dzisiejszych czasach. Ludzie co tam kiedys szli faktycznie mieli inne zamiary itp. a teraz to sie stalo jako reklama. I faceci i laski maja w dupie uczucia innych, dostaja mnostwo zgloszen i listow w trakcie lub po programie i im odwala. Szkoda, bo generalnie pomysl byl fajny, ale jak to ma wygladac jak ostatni sezon to szkoda ludzi po prostu
  • 23
  • Odpowiedz
@Volantie: A ja bym stawiał na inną sprawę. Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji. Wtedy puścili Staszka co miał zimną wodę w kranie. Puszczono Marka co miał dużo syfu. Teraz piękne obejścia, obory prawie z odświeżaczem powietrza i Mercedesy wiozą nas. 10 lat temu jak startował program casting był uczciwszy. Teraz program miał być też tubą propagandową jak wszystko patrzcie ludzie jak rolnikom życie poprawiliśmy
  • Odpowiedz
Przydałoby się zaostrzyć kryteria kwalifikacyjne, czyli rolnik ma być rolnikiem a nie biznesmenem czy stylistką rzęs, ma nie być gwiazdą Instagrama, przejść jakieś testy psychologiczne sprawdzające motywację, wywiad środowiskowy czy co tam jeszcze. Ale to w dzisiejszych czasach pewnie narusza sto praw wolnego człowieka + nadal można jakoś oszukiwać, więc raczej nie do zrobienia. Zresztą, skoro nawet bogaci rolniko-krętacze dostają dziś zaledwie 20 czy 30 listów, to zwykły chłop pewnie nie miałby
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89 ja właśnie z takiego gospodarstwa pochodzę, parę hektarków, ojciec w ochronie w nocy i za dnia lata, a po godzinach orze i sieje. I gdybym miała to przejąć i chciałabym się zgłosić do rolnika, to na bank by mnie nie wzięli, bo za biedna bym była na te ich standardy pieczarkowe :P
  • Odpowiedz
  • 4
@Sylwiusz89 Prawda. Niektórzy nawet nie są rolnikami, są tylko bogaci. Szczytem byli Szlachcic Staś (ten od Tereski), Magda od stonek - stylistka paznokci, Pieczara..
  • Odpowiedz
@Volantie: Gwoli ścisłości ta formuła nie działała nigdy. Już w pierwszym sezonie miałeś Kraśkę, który przyszedł się wypromować, w drugim tego banana, który na gospodarstwie rodziców nawet nie mieszkał a w trzecim i czwartym to już jazda bez trzymanki. Podbieranie cudzych kandydatek; nie krycie się z tym, że te co przyjechały na gospodarstwo guzik Cię obchodzą, bo buszujesz w listach; zapomnienie o tym by powiedzieć swojemu wybrankowi, że znalazłaś sobie innego
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: Tak bardzo to. Już kilkukrotnie o tym pisałem na Wykopie, że z sezonu na sezon ten program ma coraz mniej wspólnego z rolnictwem. W pierwszych edycjach zbierali snopki z pola, patroszyli kurczaki i odbierali krowie porody a teraz to nawet o przejażdżkę traktorem ciężko, bo wielce "gospodarze" nie posiadają takiego specjalistycznego sprzętu XD No ręce opadają, dlaczego TVP promuje ludzi, którzy z branżą mają tyle wspólnego, że na wsi mieszkają?
  • Odpowiedz
@Volantie: Teraz ten program powinien zmienić nazwę na "Wypromuj swój instagram" xD

A obecność w programie takich osób jak Pieczara albo Stasiulek którzy z rolnictwem nie mają ani trochę doczynienia to jakieś nieporozumienie
  • Odpowiedz
Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji. Wtedy puścili Staszka co miał zimną wodę w kranie. Puszczono Marka co miał dużo syfu. Teraz piękne obejścia, obory prawie z odświeżaczem powietrza i Mercedesy wiozą nas.


@Sylwiusz89: @PepikPL: Darek jest był prawdziwym rolnikiem w starym stylu (w przeciwieństwie do Koniary czy Pomidorowej). Ma normalne obejście i ciągniki też przeciętne (MF 255, Ursus 330, Zetor 5211).
RoMaN_MiKLaS - > Odrzucono prawdziwych rolników takich jak z 1 edycji czy z 2 edycji....

źródło: darek

Pobierz
  • Odpowiedz
@Volantie Ja oglądam teraz niemieckiego Rolnika #bauersuchtfrau i ten za Odrą wydaje się normalniejszy. Owszem są też magnaci, obszarnicy i przedsiębiorcy-producenci żywności, ale tutaj produkcja zdaje się jeszcze wymagać jakichkolwiek aktywności na gospodarstwach i wokół nich ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@adek-mykmyk: Tylko Niemcy nie zrobili z Rolnika tuby tzw. propagandy. A ja widzę, że wybierano rolników i ich obejścia pod wybory. Wiem teoria spiskowa dziejów, ale jak siedzi sobie na kanapie typ 70+ Józek co o Google nie słyszał i myśli, że o gogle narciarskie chodzi, obejrzy Dankę o 19:30, posłucha o sukcesach Kubackiego i Stocha, co są zasługą rządu, a później zobaczy Merola x 3 u rolników w programie stwierdzi,
  • Odpowiedz
Wiesiek lat 40 z 2 hektarami co robi w mieście na ochronie w Biedrze, bo z gospodarki ciężko wyżyć, ale normalnie po pracy jeździ po polu, sieje itd. nie dostanie się do programu,


@Sylwiusz89: i bardzo dobrze bo posiadanie 2ha to nie jest bycie zadnym rolnikiem i areal tak maly ze bardziej pieniezne jest bycie kasjerem w skepie w miescie....

@Sylwiusz89 Prawda. Niektórzy nawet nie są rolnikami, są tylko bogaci. Szczytem
  • Odpowiedz
@ajupi: pieczara to w Warszawce lansuje się od początku po emisji edycji...


Dno


@ravau: PRzeciez ona byla na studiach na kozminie, wróciła na gospodarke by tlyko jak to sama w pewnym wywiadzie ulała, siedziec i nic nie robic ( wg tego co zapewnial ją ojciec) XD
Pewnie w Wawie zbyt mocno balowała i stary chcial miec na nią oko xD

@Sylwiusz89: @PepikPL: Darek jest był prawdziwym rolnikiem w
  • Odpowiedz