Wpis z mikrobloga

Uwazam ze formula #rolnikszukazony nie dziala juz w dzisiejszych czasach. Ludzie co tam kiedys szli faktycznie mieli inne zamiary itp. a teraz to sie stalo jako reklama. I faceci i laski maja w dupie uczucia innych, dostaja mnostwo zgloszen i listow w trakcie lub po programie i im odwala. Szkoda, bo generalnie pomysl byl fajny, ale jak to ma wygladac jak ostatni sezon to szkoda ludzi po prostu
  • 23
@wuwuzela1: Taki był np. Kraśko z 1 edycji, co też robił, chyba przy meblach. Nie uzależniaj bycia rolnikiem od ilości hektarów, to, że w Polsce mamy dużo małych gospodarstw, gdzie ludzie mieszkają na wiosce i jadą do miasta, dorobić, dzieląc pracę na roli, a pracę w mieście nawet 70:30 % nie zabiera im bycia rolnikiem. Mając gospodarkę z dziada pradziada i mieszkając na tej wiosce. +inne czynności typowe dla rolników w
Mnie zdziwiło, że zapowiedzieli ze chłop ma 15 hektarów a ma 3 ciagniki? Troche duzo jak na taki mały areał. No chyba, że drugie tyle ziemi jest na starych albo zanizyli celowo.

@wuwuzela1: Ktoś niedawno linkował wizytówki i też mnie zaskoczyło, że Darek ma tak małe gospodarstwo. On na serio tylko tym się zajmuje? Wujostwo przy prawie 2 razy większym areale + świnki wysłało młode pokolenie do pracy w mieście. Bo
Stąd ja wolę taką prawdziwą wieś,


@Sylwiusz89: tez wole prawdziwą wieś w programie ale kurnia 2 ha to nie bycie rolnikiem. To po prostu duże siedlisko i nic nadto.
W tym programie powinni byc goscie co faktycznie z roli się utryzmują, co mają te gospodarstwa te 10-50ha
Więcej to już będą burżuje.
Najwiekszy cyrk byłz pieczarkarką ( w sumie jedyna educja jaką oglądałem ale watpie by ja cokolwiek przebiło)
Stary miałfirme