Wpis z mikrobloga

Cześć mam małe pytanko na badaniach testosteronu mój wynik to 16.08 nmol/L gdzie według laboratorium to wynik jak najbardziej w normie to porównując mój wynik z osobami koło 40 r.ż. to bardzo mało mi tego wyszło.
Coś o mnie, 24 lata na karku, bmi w normie, od około roku 2-3 razy w tygodniu treningi siłowe, w sezonie duża aktywność na rowerze. Czy jest się czym martwić? Lekarz POZ nawet się nie zainteresuje tematem gdyż norma jest spełniona ale ta norma jest dla osoby która ledwo skończyła 20 lat i tak samo dla osoby która zbliża się do emerytury. #mirkokoksy #silownia #testosteron
Undying - Cześć mam małe pytanko na badaniach testosteronu mój wynik to 16.08 nmol/L ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@Undying: jeśli nie masz żadnych niekorzystnych objawów i czujesz się normalnie to się nie przejmuj. Może twój organizm po prostu nie potrzebuje więcej do normalnego funkcjonowania
  • Odpowiedz
  • 0
@Tata_Kasi otóż posiadam objawy które mogły by wskazywać na niski poziom testosteronu, również posiadam podwyższona prolaktyne oraz wysoki kortyzol, lecz szukam przyczyny takich „złych” wyników badań hormonalnych
  • Odpowiedz
@Undying: samo zbadanie teścia nie ma sensu, jest pełno innych hormonów, które trzeba zbadać żeby mieć obraz sytuacji. Jeżeli źle się czujesz z jakiegoś powodu to polecam zadbać o dietę, ruch, sen (bezdechy, krzywe przegrody i inne takie) a jeżeli z tym wszytsko będzie okej to wtedy udać się do androloga/endokrynologa, który zleci więcej badań, jeżeli dobrze się czujesz to nie wiem o co chodzi. Jeden ma teścia w dolnych widełkach
  • Odpowiedz
@Undying: ciśnienie itd w normie? bmi masz git ale może też warto zbadac glukoze / krzywa insulinowa? Z hormonów to jeszcze shbg i estradiol A tak to poczekaj co powie endokrynolog ale raczej sam tesc na tym poziomie nie powoduje takich problemow (sam mam podobny wynik w tym wieku i libido szaleje)
  • Odpowiedz
  • 0
@winterberrysandwich ciśnienie mierzyłem codziennie przez miesiąc, średnio około 130/60 puls około 80/90, parę wyskoków gdzie było około 150/70 czy coś takiego ale lekarz nie stwierdził nic niepokojącego. Glukoza w normie. Przez ostatni rok stosowałem regularnie kreatynę i przez 3 msc minoksydyl. Coś mogło zaszkodzić?
  • Odpowiedz
@Undying: minoksydyl doustnie czy miejscowo? Miejscowo to tylko słyszałem, że może powodować jakieś problemy ze spadkiem ciśnienia/ kołotaniem serca w trakcie stosowania ale o długofalowych skutkach nie słyszałem. A jak z psychiką, jakieś depresje spadki nastroju? Sama depresja też może powodować problemy z libido, na to sie przeklada mnóstwo rzeczy. Jak ze stresem w pracy? Jak ze snem?
  • Odpowiedz
  • 0
@winterberrysandwich minoksydyl miejscowo, prosto z apteki, nie z jakichś dziwnych źródeł. Wiesz co na temat depresji mógłbym powiedzieć że doświadczyłem pod koniec ubiegłego roku lub na początku tego. Aktualnie wszystko git. Stresujących sytuacji brak, sypiam również normalnie. Słyszałem teorie że gdy człowiek jest w stanie depresyjnym, to żeby wyładowac te złe emocje ma podwyższone libido, ale gdy wszystko wraca do normy to libido spada bo nie ma emocji do wyładowania, co o
  • Odpowiedz
  • 0
@winterberrysandwich może tak. Żałuję że nie badałem teścia jak nie było u mnie żadnych złych objawów bo może bym widział jakąś różnicę w wynikach między kiedyś a dziś. Zacząłem od dzisiaj suplementów tribusteron 90 zobaczymy może poprawi u mnie samopoczucie
  • Odpowiedz
@Undying: a masz objawy niskiego testosteronu? Bo wynik to jedno ale lekarz musi to interpretować w połączeniu z objawami, albo brakiem tych objawów.

Edit: doczytałem komentarze. Skonsultuj się z innym lekarzem, np. z andrologiem.
  • Odpowiedz