Wpis z mikrobloga

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, redaktor "liberalnej" Gazety Wyborczej przypomina, że należy odpie*rzyć się od generała Jaruzelskiego, zaś "demokratyczni" politycy jak Tusk i Hołownia razem z Czarzastym z PZPR (obecnie SLD) nie kryją się z tym, że prorosyjscy, skrajnie lewicowi komuniści za wprowadzenie stanu wojennego, gdzie zabijano i prześladowano ludzi, nie mogli spędzić ani jednego dnia w więzieniu i brak aresztu dla Jaruzelskiego i innych skrajnych, proradzieckich lewicowców jest zgodny z konstytucją (lecz prawdą jest, że konstytucja, ani obecna, ani nawet ta komunistyczna, nie zezwalała na mordowanie przeciwników PZPR).

#bekazlewactwa #lewackalogika #4konserwy #konfederacja #komunizm #historia #polska #wojna #stanwojenny #rosja #prl #tusk #holownia #sejm
Roger_Casement - W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, redaktor "liberalnej" Gazet...
  • 15
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: Już mnie nudzisz z tą swoją obroną polityków bredzących coś o tym, że brak aresztu dla skrajnych komuchów, jest dowodem na czasy demokracji i praworządności, więc albo w końcu dasz ten paragraf z konstytucji, zezwalający na wprowadzanie stanu wojennego, gdzie zabijano przeciwników komunizmu, albo daj mi wreszcie spokój, ja nie zmienię zdania nadal będę wolał kombatantów walczących z rosyjskim, skrajnie lewicowym reżimem, niż kogoś takiego jak Ty, który kłóci się
Roger_Casement - @NonOmnisMoriar: Już mnie nudzisz z tą swoją obroną polityków bredzą...

źródło: 6d25b3dce401521322652230107bbbbda8e06475406bb7994943ea0b7383c974

Pobierz
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: A czy Hołownia nie uważa, że czasy, gdy politycy i sędziowie chronili komuchów od rzeczywistej kary, to demokracja i praworządność? Skoro to była praworządność, to czemu nie umie wykazać, który paragraf konstytucji zezwalał na brak aresztu przez wszystkie lata rządów jego kolegów, także tych z SLD oraz PO?

No z tego co wiem to Kiszczak był skazany przecież


Czyli historycy oraz kombatanci kłamią, a Ty twierdzisz, że brak więzienia w
Roger_Casement - @NonOmnisMoriar: A czy Hołownia nie uważa, że czasy, gdy politycy i ...

źródło: oswiadczenie-represjonowani-z-prl-001

Pobierz
  • Odpowiedz
: A czy Hołownia nie uważa, że czasy, gdy politycy i sędziowie chronili komuchów od rzeczywistej kary, to demokracja i praworządność? Skoro to była praworządność, to czemu nie umie wykazać, który paragraf konstytucji zezwalał na brak aresztu przez wszystkie lata rządów jego kolegów, także tych z SLD oraz PO?


@Roger_Casement: Wyrok lub brak wyroku dla jednej osoby nie może być z gruntu traktowany jako wyznacznik praworządności lub jej braku.

Czyli historycy
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar:

Wyrok lub brak wyroku dla jednej osoby nie może być z gruntu traktowany jako wyznacznik praworządności lub jej braku.


Skoro łamie się konstytucję i prawo, chroniąc zbrodniarzy, to jak najbardziej można, tak jak Ty uważasz, że sprawa Kiszczaka, Jaruzelskiego i innych komuchów nie może być krytykowana w kontekście braku praworządności, to ludzie, walczący z ruskim reżimem, wiadomo, że będą mieli inne zdanie i jednak będą krytykować sądy za ochronę skrajnie
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: No beka, ale w dalszym ciągu Hołownia i Tusk nie mają z tymi sloganami jakiegokolwiek powiązania.

Zresztą zdaje się, że sensem istnienia Okrągłego Stołu było porzucenie przeszłości i budowanie nowej niekomunistycznej Polski. Właśnie z tego powodu nie ścigano rządzących za czasów PZPR. A dodatkowo jeszcze polskie społeczeństwo w wyborach oddawało głosy na postkomunistów.

Sprawy Kiszczaka i Jaruzelskiego z gruntu nie mogą być krytykowane w kontekście praworządności, bo w ogóle jej
  • Odpowiedz
@NonOmnisMoriar: Dobra, nawet nie chce mi się czytać tego samego co piszesz po raz kolejny, ani Ty nie zmienisz mojego zdania na temat ochrony komunistów przez polityków i sędziów, tak samo ja nie zmienię Twojego, szkoda więc czasu na powtarzanie Tobie po raz kolejny, że prawo w Polsce nie pozwalało komuchom na brak aresztu od 1989 roku aż do ich śmierci.

Miłego wieczoru / dobranoc
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Tak, gdy w 2013 roku kombatanci krytykowali ochronę komunistycznych zbrodniarzy, to on twierdzi, że wtedy była demokracja i praworządność, ale już nie chce pokazać, który paragraf konstytucji zezwalał na brak aresztu dla lewicowych prorosyjskich zbrodniarzy w latach 1989 aż do śmierci tych komuchów.

Ani razu nie potępił ochrony komunistycznych zbrodniarzy, ba, sam broni systemu odpowiedzialnego za to i z dumą wszedł do rządu z politykami, którzy chronili komuchów od kary
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: no ale daj chociaż linka albo jakiś cytat tych wypowiedzi

jedyne co mogę się doszukać o Hołowni i stanie wojennym to to, że:

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia oraz szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą 56 ofiar stanu wojennego.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Mam dać ci linka, że Hołownia uważa, że w 2013 roku za rządów Tuska była demokracja i praworządność, bo nie wierzysz?

Choć masz rację, ja też nie wierzę, że ktoś mógł powiedzieć o rządach Tuska, że wtedy była demokracja i praworządność, a mimo to Hołownia kiedyś tak, bodajże w tvn, powiedział xD
  • Odpowiedz
@Roger_Casement: czekaj, czekaj, czyli Ty sobie wydedukowałeś, że skoro Hołownia rządy Tuska ocenił jako demokratyczne i praworządne (pewnie w porównaniu do 8 lat PiS) to znaczy, że... i tutaj, jak się teraz okazuje te dyrdymały jako opisujesz? że to niby jego słowa, jego zdanie, jego wpływ na podejmowane decyzje... jpdl :D ale odleciałeś
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Skoro rządy Tuska były demokratyczne i praworządne, to z łatwością udowodnisz, że polska konstytucja zezwalała komuchom na mordowanie ludzi, bo chyba nie odleciałeś tak, że przeszkadza ci łamanie prawa za jednego rządu, ale za drugiego już jest ok?

Brak aresztu dla Kiszczaka i Jaruzelskiego jest dowodem na to, że w 2013 roku były wolne sądy i demokracja, bo demokracja jest wtedy, gdy komuchy mordujące ludzi, nie spędziły nawet jednego dnia
  • Odpowiedz