Wpis z mikrobloga

@Lucider5: W 2021 choinkę w Knessecie postawił deputowany Ayman Odeh - muzułmanin będący działaczem marksistowskiej, skrajnie lewicowej partii Hadasz.
Pomysłowi wniesienia choinki do Knessetu sprzeciwił się przewodniczący izby, Yuli Edelstein, działacz prawicowego Likudu będącego w sojuszu z religijno-konserwatywnymi partiami.

@el-elhay: Gdzie masz napisane, że Polska jest krajem katolickim?
I gdzie w regulaminie sejmu masz napisane, że w sali obrad sejmu ma stale wisieć krzyż z wiszącym na nim Jezusem?
Poza
występowały, nie umiesz czytać?


@Lucider5: Jestem tak przystojny ze wygralem 3 konkursy pieknosci. Nie umiesz czytac? (uwierz mi ze nie jestem :P)
Pokaz mi pismo i odpowiedz. Wtedy uwierze.
@Trojden:

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/gwarancje-wolnosci-sumienia-i-wyznania-16793119?unitId=art(10)

Poczytaj sobie zamiast manipulować

Art. 10. [Świeckość państwa]

1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań.


Ta ustawa odnosi się do tego punktu w konstytucji i zachowanie bezstronności w tych kwestiach dosłownie świadczy o świeckości państwa.
Gdyby Polska była państwem religijnym to nie byłoby mowy w konstytucji o zachowaniu bezstronnosci w tych kwestiach.
O numerus clausus słyszał? O gettach ławkowych słyszał? O oskarżaniu Żydów o rytualne morderstwa na chrześcijańskich dzieciach słyszał? O księżach wzniecających i podsycających wśród ciemnego ludu nastroje pogromowe słyszał? O księżach zasiadających w polskim sejmie (I Rzeczpospolita i II RP) słyszał?


@Trojden: Antysemityzm nie bierze się znikąd.... Jak to możliwe, że wykształcił się we wszystkich Państwach, w których żydzi stanowili znaczną diasporę? Dlaczego żydzi byli wypędzani z równych państw co najmniej
@Duszqable: "Manipulować"? Ustawa, którą przytaczasz, została przyjęta w 1989, jeszcze przez sejm PRL, i nijak nie mogła odnosić się do konstytucji przyjętej w 1997, która obowiązuje teraz.
A między państwem religijnym a państwem świeckim jest pewne spektrum stanów pośrednich.

@tajemniczy-motorniczy:

Antysemityzm nie bierze się znikąd....


Ta, bierze się z głupoty, ignorancji, uprzedzeń, zacietrzewienia, ksenofobii, efektu jednorodności grupy obcej (oraz innych błędach w postrzeganiu społecznym), mechanizmu kozła ofiarnego, projekcji, teorii spiskowych,
@Trojden:

Równie dobrze można by spytać, czemu antypolonizm wykształcił się we wszystkich krajach, w których pojawiła się duża polska diaspora.


Rzekomy antypolonizm na pewno nie wykształcił się na taką skalę jak antysemityzm. Nie porównuj kamyka do wielkiej skały.

bogactwo Żydów, którego inni im zazdrościli


Skąd wzięło się ich bogactwo? Czym się zajmowali?
Zajmowali się m.in. lichwą, sutenerstwem, kuplerstwem, fałszerstwem, wyzyskiem i innymi ciemnymi geszeftami, do których uczciwi ludzie nie przykładali ręki.
@tajemniczy-motorniczy:

Rzekomy antypolonizm na pewno nie wykształcił się na taką skalę jak antysemityzm. Nie porównuj kamyka do wielkiej skały.


No rzeczywiście, Polakom nigdy nie przypisywano rytualnego mordowania cudzych dzieci z motywów religijnych ani uknucia światowego spisku mającego na celu przejęcie władzy, zniszczenie cywilizacji i ustanowienie kultu lucyferycznego. A Żydom owszem.
I w innych krajach nie tworzono list Polaków o zmienionych nazwiskach, którzy to zakamuflowani Polacy mieli rzekomo zajmować wpływowe stanowiska i
Z tego co mi wiadomo to ta swieczka stoi tam "okresowo" a nie przez caly rok.


@gorzki99: to jeszcze rozkmiń proszę: ilu polskich posłów/senatorów jest Żydami? Ilu jest wyznania mojżeszowego? A ilu tam chrześcijan? Bo myślę, że ma to pewne znaczenie dla sprawy.
to nie dało się usunąć jej w jakiś cywilizowany sposób tylko jak dzika małpa z lasu (z resztą konfederaci tacy są) byleby zrobić jak największe show?


@Matr0niXX: Nie dalo, bo zeby cos dotarło do populistycznego ludu twojego pokroju ,bez pomocy tvn i tvp, wymaga zrobienia show.
to jeszcze rozkmiń proszę: ilu polskich posłów/senatorów jest Żydami? Ilu jest wyznania mojżeszowego? A ilu tam chrześcijan? Bo myślę, że ma to pewne znaczenie dla sprawy.


@straga: A ja mysle ze nie ma zadnego. Od modlenia sie sa odpowiednie budynki. Koscioly, synagogi, meczety czy jak sie to tam nazywa. Instytucje publiczne sa od pracowania w nich. Dopoki zaden nie zalatwi u tego swojego u gory jakichs bnefitow modlitwa, dopoty w miejscu
a miska spaghetti z klopsikami?


@straga: No wlasnie w naszym kraju nie do konca. Bo tolerancyjni katolicy zabronili rejestracji tego zwiazku wyznaniowego. Pomimo ze w innych krajach jest zarejestrowany.

BTW:

FSM ale oczywiscie tolerancyjni katolicy w polsce niedoposcili do rejestracji wiec nie moze.


FSM = Flying Spaghetti Monster. Wiec odpowiedzialem na Twoje pytanie zanim je zadales.
Czy menora nie powinna w takim razie zniknąć z sejmu?


@arturwu: menora tam nie jest na stałe tylko w ramach swieta, tak samo jak sa msze i obrzedy chrzescijanskie. Za to krzyz jest na stałę. Ale ty o tym wiesz szurze, tylko złośliwie siejesz zamet bo chcesz szczuc na ludzi
@arturwu: moim zdaniem w miejscach pożytku publicznego i w Sejmie nie ma miejsca na religię, ale należy to uczynić w sposób cywilizowany, a nie tak jak Grzegorz Braun. To co on zrobił jest porównywalne z nie wiem, sprofanowaniem Sejmowej kaplicy lub wbiciem na mszę w Kościele i zakłócaniem jej przebiegu (tak, wiem że jakaś lewicowa baba wbiła na mszę i moim zdaniem powinna ona zostać ukarana)

W Sejmie nie powinno być