Wpis z mikrobloga

Tak w zasadzie to czy zostali jeszcze jacyś spadkowcy? Chyba tylko tacy co i tak nie planują kupna mieszkania, bo u rodziców nie jest tak źle.
U mickpl niestety coraz gorzej z głową. Parę wpisów niżej pisze, że wchodził w BTC jak był po 19k, a ktoś mu pokazuje screeny że wtedy nie wchodził xD

#nieruchomosci
  • 16
  • Odpowiedz
@card_man: chyba każdy co chce coś kupić czeka na spadki xD (drugie mieszkanie, większe mieszkanie, cokolwiek) w końcu mamy ATH w tym momencie. Nawet przy kontynuacji BK2% nie można liczyć na dalsze wzrosty bo zabraknie mieszkań w limicie ceny
  • Odpowiedz
@card_man: wszyscy zdrowi na umyśle rozumieją, że nie ma ani jednego powodu aby ceny mogły spaść za to jest wiele na to że ceny muszą wzrosnąć i żadne czarowanie nie pomoże. Najlepszy czas na kupowanie jest teraz, lepszy był tylko kiedyś
  • Odpowiedz
@card_man: W sumie to mogę sie zaliczyć do spadkowców. Zdecydowałam się na sprzedaż mieszkania, które wynajmowałam. Sprzedalam w listopadzie, aktualnie kupująca czeka na decyzję dotyczącą kredytu 2%. Uzyskałam dobry zwrot (mieszkanie kupione w 2017 roku za 200 tysięcy, sprzedane w tym za 470 tysięcy). Zamierzam wpłacić te pieniądze na obligacje, które obecnie dają lepszy zwrot niż wynajem. Liczę, na to, że w przyszłym roku ceny lekko spadną po zaprzestaniu udzielania kredytów
  • Odpowiedz
@inga: jakby tak patrzeć na inne kraje zachodu. To może być tak, że ceny wynajmu już nie będą rosły bo jak porównasz Warszawę do innych stolic to w innych stolicach powiedzmy zarabia się 2-3x lepiej a ceny wynajmu nie są dużo większe niż w Warszawie. Czyli e.w cena mieszkania może rosnąć a wynajem nie. Przez co ROI będzie tylko spadać. Jak sobie tu zobaczysz https://olxdata.azurewebsites.net/warszawa/mieszkania to coraz więcej jest mieszkań na
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Wynajem to dodatkowo użeranie się z lokatorami, konieczność remontowania mieszkania raz na jakiś czas (wynajmujący nie szanują nieruchomości tak jak swojej ).
  • Odpowiedz
@inga: dokładnie tak ja np. poszedłem w nieruchomości komercyjne pod wynajem. Żadnych mieszkań na wynajem. Szkoda mi użerać się z osobą prywatną a z firmą to możesz zrobić co chcesz + często to są wynajmy na 10 lat i dłużej.
  • Odpowiedz
Ciekawe, ale w praktyce raczej nikt tego nie stosuje. Co najwyżej odmalują mieszkanie, aby odzyskać kaucję.


@inga: Nie stosuje, ale może tego użyć w sądzie i w pełni legalnie udowodnić czemu zabrał kaucję.

Rynek wynajmu w Polsce to absurd na absurdzie.
  • Odpowiedz
@piotr-kapusta-matka-tlusta: Nie miałam :) Wynajmowałam mieszkanie na pokoje bezpiecznej grupie: studentom. Jedyne przypadki w przeciągu tych 6 lat wynajmowania to: zepsuta pralka oraz kuchenka gazowa, pęknięta rama łóżka i zalany sąsiad od dołu (pękła rura w łazience - poszło z ubezpieczenia).
  • Odpowiedz