Wpis z mikrobloga

#sejm

Niektórzy nadal nie ogarniają, że to kurtuazyjny gest po tym jak orangutan z gaśnicą praktycznie sprawił, że pomówienia Polaków o antysemityzm zaczęły w oczach świata mieć podstawy.
  • 45
  • Odpowiedz
@bo-banley: kurtuazyjnie od 17 lat tam ten cyrk jest

nie załamuj mnie

Braun zrobił źle, fatalnie, skandalicznie, ale to co dzieje się w temacie dalej to lizanie podeszw i proszenie o wybaczenie, co jest równie bardzo niesmaczne
  • Odpowiedz
@bo-banley: Nikt lepiej nie wywalczył program żyd+ niż Braun gdyby nie jechał z gaśnica to mało kto zwróciłby uwagę na Chanukę a teraz to tak głupio coś powiedzieć przeciwko przez jednego prowokatora
  • Odpowiedz
@bo-banley: Wystarczyło nie wystawiać żadnych świec i nie kusić losu. Wtedy nie byłoby szans na to by zostać nazwany antysemita jesli ktoś się tego panicznie boi. Taka trochę samospełniająca się przepowiednia.
  • Odpowiedz
kurtuazyjnie od 17 lat tam ten cyrk jest


nie załamuj mnie


@oski94: bo już 17 lat temu ataki Polski propagandą o antysemityzmie były na tyle duże że Lech Kaczyński wpadł na taki pomysł.
  • Odpowiedz
praktycznie sprawił, że pomówienia Polaków o antysemityzm zaczęły w oczach świata mieć podstawy.


@bo-banley: w każdym innym świetle i kontekście, jeden wariat z dowolnej grupy, potępiony natychmiast przez całą resztę, która się od tego odcina, będzie tłumaczony właśnie tak - jako incydentalny wariat nie reprezentujący grupy. Jak rozumiem, zupełnie inaczej to wygląda kiedy zaczyna chodzić o Polaków, wtedy to "pomówienia zaczynają mieć podstawy"? Nie, nadal sugerowanie czy zarzucenia Polakom antysemityzmu jest
  • Odpowiedz
@oski94: A co zrobić jak nie przeprosić? Zresztą dobrze jest posłuchać słów solidarności i faktu, że Polska z twarzą może wybrnąć z braunowego skandalu. Zresztą przy całej polsko żydowskiej historii to nic dziwnego że to u nas w Sejmie takie rzeczy się dzieją. Oba narody razem tutaj żyły (nadal żyją) i razem sporo wycierpiały. I nie, nie jest to żydowski spisek i dowód, że Żydzi rządzą światem jak niektórzy na tym
  • Odpowiedz
@Vinizius: wystarczyło nie gasić tych świec gaśnicą, tylko zacząć merytorycznie na mównicy. Ten kiep powinien stracić mandat poselski. Przez ogólną propagandę, że Polska jest krajem antysemitów przez takie akcje ludzie na świecie się w tej nieprawdzie tylko utwierdzają. Skandal, że poseł na sejm zrobił taką lekkomyślną, debilną rzecz.
  • Odpowiedz
@Wink: przeprosić jak najbardziej, zaangażować prezydenta w odpalanie chanuki, przegięcie. Szantażować wicemarszałka udziałem w żydowskich świetach za posadę? Ciężko nawet to skomentować.

Skala tych przeprosin mi przeszkadza konkretnie. Nie rozumiem jej.

Druga sprawa, rozumiem że teraz ta chanuka w sejmie to będzie jakaś tradycja? Oczekiwałem wywalenia kościoła z sejmu a jeszcze mam tam oglądać Żydów? Denerwuje mnie to i tyle.

Zdaję sobie sprawę, że to efekt w znacznej mierze działań Brauna,
  • Odpowiedz
@bo-banley: Świat ma inne problemy na głowie. W mediach mówi się o Bidenie krytykującym Netanjahu. Przestańcie płakać, zrobił źle to prawda ale w samej Szwecji jest więcej aktów antysemityzmu i nikt jakoś nie robi z tego wielkiej afery
  • Odpowiedz
@Vinizius to jest retoryka rodem ze skrajnych odpływów że wystarczy się odpowiednio ubrać albo nie wychodzić z domu to cię nie zgwałcą, zamiast zająć się problemem czyli osobami niebezpiecznymi.

Braun to poseł, niepoczytalny poseł.
  • Odpowiedz