Wpis z mikrobloga

Jak chcecie kupić nowego PC to polecam usługi @majk3l - Mirek kolega z wypok elegancko pomógł z doborem komponentów pod moje konkretne wymagania, na kazdym etapie odpowiadał na wszystkie pytania, złożył PC, wysłał i wszystko działa znakomicie, więc polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) wspierajcie lokalny wypokowy biznes
#majk3lskladapcty #pcmasterrace #komputery
  • 32
  • Odpowiedz
niewytrzymie XD

powyżej pewnego pułapu nie robi różnicy wcale, kwestia dyskusyjna gdzie ten pułap jest. był badania jak krótki bodziec człowiek jest w stanie zauważyć, ale na pilotach samolotów bojowych więc może to nie być do końca dobry wyznacznik ogółu populacji bo tam selekcja/trening.

natomiast nie sądzę, że ten pułap jest na 60Hz.

ej, ale jak masz monitor 166 to mozęsz to sprawdzić. odpal coś na 60 i 166Hz. mozę być jakaś
  • Odpowiedz
ej, ale jak masz monitor 166 to mozęsz to sprawdzić. odpal coś na 60 i 166Hz. mozę być jakaś niewymagająca gierka jak nie masz kompa który tyle wyciagnie w nowej.


@10129: Ej ale to jest monitor lapka ktory zostal mi podany jako przyklad co mam kupic :P
Teraz mam acer nitro aspire VX. Nie mam pojecia jaki ma monitor - zreszta matryca juz po wymianie.

natomiast nie sądzę, że ten pułap
  • Odpowiedz
w ustawieniach ekranu jest odświeżanie napisane. albo jak windows+r i uruchomisz msinfo32 i w sekcji komponenty/wyświetlacz jest za rozdzielczością

I o to chodzi. Tylko ze mi chodzi bardziej o fps a nie Hz

ale monitor 60HZ jest w stanie wyświetlić tylko 60fps
a monitor 166 HZ wyświetlający 60FPS też ma płynnośc ruchu jak 60HZ, nie?
więc tutaj to na jedno wychodzi.

to czy na monitorze 60Hz wyświetlisz 60 czy 300 fps nic
  • Odpowiedz
@10129: Jakby to powiediec... Jeden obraz jest wart wicej niz 1000 slow. (wspominlem cos ze matryca byla wymieniana? :P)

Swoja droga od ostatniej reinstalki mam taki problem ze nie da sie podlaczyc zewnetrznego monitora. Uj wie co sie stalo ale komp twierdzi ze grafa nie obsluguje :P (a najnowsze sterowniki do gray zainstalowane)
gorzki99 - @10129: Jakby to powiediec... Jeden obraz jest wart wicej niz 1000 slow. (...

źródło: Screenshot_27

Pobierz
  • Odpowiedz
@10129 oczywiście że mi robi bo nie o same fpsy chodzi, a też o jakość grafiki i do tego w przypadku 90% gier potrzeba jest dobra grafika, a nie procesor. Tylko ja tutaj nie mam na myśli jakiejś 8 generacji cpu tylko minimum 11 lub taki cpu jak ja mam a nie jest jakiś super mocny czyli i5 12400f który w większości gier się nudzi przy 2k
  • Odpowiedz
(wspominlem cos ze matryca byla wymieniana? :P)

nie wstawili by o innych parametrach raczej.

Jeden obraz jest wart wicej niz 1000 slow.

najlepiej jakbyś się przeszedł do sklepu komputerowego stacjonarnie i pewnie mają jakiś do kompa podłączony i CI pokażą różnicę. tu nawet wystarczy włączenie filmiku z neta 60 i 120FPS wtedy.

a co do zrzutu to

@gorzki99:
10129 - >(wspominlem cos ze matryca byla wymieniana? :P)
nie wstawili by o innych par...
  • Odpowiedz
Nie widze tam Hz :P

a ja widzę :P

w sumie możesz lapka zabrać do sklepu i podłączyć do niego monitor w sklepie z wystawy jak pozwolą. tylko pewnie byś musiał w trybie gdzie tylko monitor zewnętrzny daje obraz, bo nie wiem cyz mozna mieć dwa różne odświeżania i pewnie do 60 go sproawdzi jak będą oba działać.
@gorzki99:
10129 - >Nie widze tam Hz :P
a ja widzę :P

w sumie możesz lapka zabrać do sklepu i p...

źródło: Screenshot 2023-12-16 001637

Pobierz
  • Odpowiedz
w sumie możesz lapka zabrać do sklepu i podłączyć do niego monitor w sklepie z wystawy jak pozwolą


@10129: NIe moge :P Wspominalem ze po reinstalce cos sie ryplo i nie moge podlaczyc swojego zewnetrznego monitora? :PP
Pamietam stare czasy (jakos 20+ lat wstecz) jak sie z uczelni wagarowalo. W centrach handlowych bylo takie "minikino" Puszcali tam jakis film i mogles zabaczyc i posluchac jak wyglada na danym sprzecie.

Ciekawe czy
gorzki99 - >w sumie możesz lapka zabrać do sklepu i podłączyć do niego monitor w skle...

źródło: Screenshot_29

Pobierz
  • Odpowiedz