Wpis z mikrobloga

W mojej okolicy, jak grzyby po deszczu, zaczynają wyrastać hale magazynowe. Nieduże konstrukcje metalowe (jak na załączonym zdjęciu) o powierzchniach około 1-3 tysiące metrów kwadratowych z dobudowanym zapleczem biurowym.
Ile może kosztować postawienie takiego magazynu? Opłacalny to biznes jak ma się działkę w dobrze skomunikowanej lokalizacji? Siedzi ktoś w temacie?
#magazyn #konstrukcjestalowe #budownictwo #budowa #nieruchomosci
inko-gnito - W mojej okolicy, jak grzyby po deszczu, zaczynają wyrastać hale magazyno...

źródło: Screenshot_20231216-112318-928

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: ten zwrot w 5-7 lat dotyczy jakiego regionu Polski? No i jak bardzo gruby hajs jest potrzebny na taką hale ~1000m2 z zapleczem biurowym?
@Kokos89: producent zajmuje się też montażem? Orientujesz się jakie ma ceny za hale ~1000m2?
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: 2-2.5 miliona? Dobrze rozumiem? Jak szukałem informacji w internecie, to zakładałem koszt 1.5-2 miliony za taką inwestycję (z przygotowaniem placu wokół hali, ogrzewaniem itd.).
Jeśli to faktycznie kosztuje 2-2.5 miliona, a w okolicach stolicy płacą 20zł za m2 wynajęcia takiej powierzchni, to niestety chyba nie ma szans, żeby to się zwróciło w 5-7 lat.
Jest w tym kraju biznes, w który da się wejść kwotą mniejszą niż milion i który
  • Odpowiedz
@inko-gnito: rok temu na halę 1200m2 ze wszystkim musiałabym mieć 2kk - taką dostałem informację od gościa który tych hal postawił sobie kilkadziesiąt. Ale to tak orientacyjnie.

Coś poniżej miliona co da Ci zarobić ponad 20%? Rok temu bym powiedział żebyś obstawiał spadki stóp procentowych, w rok spokojnie 20% inwestując w zwykły fundusz szło wyciągnąć :)

Ile masz do zainwestowania i jakie ryzyko akceptujesz? Masz jakąś zdolność kredytową? Ta działka to
  • Odpowiedz