Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla -
-napewno bierz dietę pudełkowa jeśli możecie sobie na to pozwolic na pierwszy miesiąc dwa. Będziecie zesrani nowym życiem i nie będziecie mieli chęci na gotowanie a co dopiero czasu.
- jeśli nie uda wam się z karmieniem cycem to polecam ekspress do mleka. Mega usprawnia życie i masz gotowe mleko w 30 sekund a nie zastanawiasz się czy masz zagrzane mleko czysta butelkę itp itd.
- jeśli będziecie mieli problem
@bardzospokojnyczlowiek wszystko zależy od temperamentu dziecka ¯⁠\⁠⁠(⁠ツ⁠)⁠⁠/⁠¯ moje dzieci, zanim nie rozłożyłam bujaka, ze mnie nie schodziły, nic nie mogłam zrobić, ani obiadu ani posprzątać. A tu będą bliźniaki więc myślę że to dobre rozwiązanie. Zwłaszcza że na końcu czy macie w kuchni owszem, starsze dzieci usiedzą, takie 6m+ ale to oczywiście moja opinia wynikająca z moich doświadczeń
@Ejber_z_Fyrtla: przydaje się wózek i większy samochod :D ogólnie liczba must-have jak monitory oddechu itd bazujące na ew. wyrzutach sumienia jest ogromną u często super przepłacona. Nianie chyba warto ewentualnie po prostu zetkla kamerkę wifi,która możesz potem normalnie wykorzystać do smart home.
Lampka nocna z bardzo delikatnym, najlepiej czerwonym światłem się przydaje na nocne epizody przebierania (albo po prostu zarowka rgb).
Jak mtos wspomniał, rodzaj czy później nebulzator. Jak meble /
@Ejber_z_Fyrtla @Ejber_z_Fyrtla większość Ci już ludzie podali, choć nie przebiłem się przez wszystkie 250 komentarzy

ja napiszę jako ojciec pół rocznego syna że te gadżety są bardzo potrzebne ale najwazniejszy jest czas jaki poświęcisz i wsparcie żonce l, zadbajcie naprawdę o zdrowie psychiczne bo będzie nerwówka, kobiety szczególnie są wrażliwe w tym okresie poporodowym, zadbaj o jej komfort i to żeby czuła się bezpiecznie i doceniona

z gadżetów to polecam porządny powerbank
Nie wiem czy padło, bo za dużo do czytania, ale jako ojciec dwójki polecam leżaczek/huśtawkę z funkcją lekkich wibracji. Z własnego doświadczenia wiem, że kolka jest ciężka, a huśtaweczka uratowała nam tyłki.
@Ejber_z_Fyrtla jako tata bliźniaków dużo cierpliwości życzę. Walczcie o naturalny pokarm i próbujcie się nauczyć karmić dwójkę naraz. I lepiej leci i logistyka jest o niebo łatwiejsza. A i nie wkładajcie na siłę dzieciom smoczków, później nie będzie problemów z odstawieniem. U nas obyło się bez smoczków. Z gadżetów, polecam:
- lekko świecącą lampkę zapalaną na ruch w pokoju dzieci
- lusterka w samochodzie żebyś widział dzieci jak będą siedziały tyłem do
@Ejber_z_Fyrtla: Osiem miesięcy temu zostałem ojcem bliźniąt i polecam : podgrzewacz do butelek z mlekiem jeśli karmienie piersią odpada, bujaki takie zwykłe z druciane podstawą (elektryczne się nie sprawdziły), lampka do karmienia w nocy taka Ala półmrok, butelki na mleko Lovi(nam się sprawdziły) tak po 3 na 1 bo brak konieczności mycia w nocy, rogal do karmienia butlą 2 jednocześnie, misiek szumiś do spania, suszarka do włosów czyni cuda w uspokajaniu,