Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla u mnie jeden telefon stary służy jako szumiś. Polecam kupić sobie kamerę na wifi zamiast elektronicznej niani, i drugi stary telefon używać do podglądu. Zamiast chusteczek używaj zwykłych płatków kosmetycznych moczonych w wodzie, aspirator do czyszczenia nosa do odkurzacza. To tak na szybko co u mnie się przydało.
Jeżeli nie macie jeszcze łóżeczek, to polecam Ci te o rozmiarze 140x70 - dłużej będą je użytkować. Młody ma 3,5 roku i dalej w nim spokojnie śpi, kiedy u dziadków ma 120x60 i zaczyna byc mu ciasno.

W Ikei sa fajne i tanie produkty do obsługi dziecka. Zestaw pojemników na różne rzeczy wieszany na bok łóżka. Później jeszcze nocniki, podkładki, kosztują grosze, ale są całkiem niezłej jakości.

Koc bambusowy. Pokochałem go, jest
@Activepl pierwszy raz zostanę ojcem, zgadza się :) tak, wózek dla bliźniaków mam oczywiście kompatybilny z fotelikami żeby był właśnie plug&play bez zbędnych operacji.
Z podgrzewacza rezygnuje bo to kolejna opinia na NIE więc odpada.
Z chusteczkami już też mamy wytyczne od pielęgniarki naszej :)

Mam stare telefony więc jak są apki to ogarnę temacik.

Szumisie mamy, monitora robię research już.
Szukam właśnie porządnego przewijaka a jeżeli chodzi o szafę to w
@Ejber_z_Fyrtla mam nadzieję że nie powtarzam. Baby bjorn- jest dość drogi, ale serio przydaje się, myślę że przy bliźniakach zwłaszcza. U nas też super rozwiązaniem na początku była piłka lekarska, skakanie na niej uspokajało i usypiało młodego. Na pewno czajnik z temperaturą. Znaleźliśmy tez takie fajne urządzenie NENO 5w1, które jest jednocześnie podgrzewaczem do mleka i wyparza butelki, u nas chodziło cały czas.

Gratulacje i życzę przespanych nocy i siły!
@Ejber_z_Fyrtla chyba parę razy pojawił się w tym wpisie monitor oddechu. Ze swojego doświadczenia powiem że więcej razy wywowal niepotrzebnie stres niż się przydał. Po pierwsze w nocy dość często dziecko się wyciąga z łóżka i zapomina wyłączyć to ustrojstwo które po chwili włączy głośny alarm. Po drugie dwa razy była sytuacja gdzie bombel słodko spał, a monitor sam z siebie zaczął alarmować o wszystkich wybudził a nas tylko zestresował. Ogólnie nie
@Ejber_z_Fyrtla
1. Podgrzewacz do butelek z timerem (miałem z i bez timera i to niebo a ziemia jeżeli chodzi o kontrolę temperatury)
2. Niania elektroniczna - żadne telefony i zabawy w majstrowanie, chińczyk za 100zl i smiga jak należy
3. Kosz na pieluchy z wieczkiem-wajhą do wrzucania. Ważny fakt - plastik z którego kosz jest wykonany musi być śliski żeby w jego porach nie zostawał smród którego się nie da domyć niczym.
@Ejber_z_Fyrtla Najbardziej przydatne:
- aspirstor do nosa
- nebulizator
- kamerka (z dobrym zasiegiem, przydaje się na wyjazdach)
- szumiś
- otulacz (do zawijania dziecka w burito, lepiej spi)
- dostawka do lózka

Najmniej:
- podgrzewacz do chusteczek
- obrotowy fotelik (mechanizm się psuje, a jak wozisz dzieci w łupince to nie musisz obracać)
- monitor oddechu (hajs w bloto, źle działają)
- ja miałem problem z termometrem na podczerwień, źle wskazywał
@Ejber_z_Fyrtla: nie czytałem wszystkich komentarzy ale dodam od siebie a pewnie już się powtórzyło kilka razy. Sam zostałem ojcem niedawno, moja córeczka urodziła się w listopadzie łap kilka wskazówek:

- kamera / niania - Xiaomi C200 jest git, wyższe modele to tylko wyższa jakość obrazu (no ale chyba ze chcesz oglądać bobasy w 4K)

- czajnik z wyborem temperatury (70/80/90/100 stopni) - polecam ten Siemens nie jest najtańszy ale jest mocnej
Borgon - @EjberzFyrtla: nie czytałem wszystkich komentarzy ale dodam od siebie a pewn...

źródło: IMG_6390

Pobierz
@Ejber_z_Fyrtla:
Z doświadczenia: zamiast podgrzewacza do chusteczek to lepiej termos z ciepła woda i duze kwadratowe waciki - do kupienia w biedrze czy przez internet. Waciki zbierają kupsko dużo lepiej niż śliskie chusteczki :)
Dobrej jakości wkładki laktacyjne dla żony (ja miałam lansinoh i były genialne, jak zakładałam jakieś co były w próbkach to był koszmar)
Chusta! Ratowała mi dupsko. Nie wiem jak przy dwójce xD

Rzeczy których nie miałam i
@Ejber_z_Fyrtla jedyne rzeczy która nam się przydała przy trójce dzieci 17,15 i 5lat to odciągarka do flukow i termometr Ale taka wkładana do odkurzacza domowego, te takie nowoczesne do niczego się nie nadają można co najwyżej po jajkach się pogilgotac Podgrzewacz do chusteczek? Po co? Dziecko musi odczuwać różne bodźce ciepło,zimno itp.
Nic się nie stanie jak przyłożysz chłodną chusteczkę do dupy dziecka jedynie na korzyść może to wyjść. Nie chuchać, nie