Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla

Leki dla dzieci aby nie było, że jak dziecko zacznie chorować to trzeba będzie lecieć do apteki

Zaprzyjaźnić się z lekarzami aby mieć bonusy w stylu szybkie wejście itp

Mam nadzieję, że dzieci nie przychodzą na świat aby mieć w nim później ciężko
@Ejber_z_Fyrtla: Monitor oddechu może dużo ludzi odradza a dla mnie wybawienie do spokojnego snu, ile to razy się w nocy wybudziłem ze stresem że coś jest za spokojnie a tylko był luk kontrolny na czujnik że prawidłowo działa i jakoś tak późnej na duszy spokojnie. Miałem tego nie używać ale syn już ma ponad rok i dużo nam choruje bo chodzi do żłobka(niestety i sterty) i ma teraz dużo nocy niespokojnych
@Ejber_z_Fyrtla
duży sterylizator.
Samonośne odciągacz do mleka.
Monitor snu - wypożycz se.
Czajnik z regulacją grzania- ja mam xiaomi. Nebulizator
Zestaw katarek do odciągnia
Mis szumis
Podgrzewacz do butelek na usb- dobre do samochodu
@Ejber_z_Fyrtla: jeszcze jedno bardzo ważne - jeszcze przed porodem. Razem z różową poczytajcie o mlekach modyfikowanych, karmieniu piersią itp.
Bo potem wszyscy beda mądrzy i każdy bedzie mówił coś innego. Karmienie piersią jest W #!$%@? wymagające dla kobiety a przy dwóch to sobie tego już zwyczajnie nie wyobrażam.
Może się zdarzyć że wpadniecie w otoczenie laktoterrorystów - hurr durr mleka modyfikowane są złe, co z ciebie za matka że nie dajesz
UWAGA! BARDZO WAŻNE

przepraszam, musiałem tak zacząć, ale


Nigdy nie używaj zabawek udających oddech i bicie serce matki w połączeniu z monitorem oddechu!!! Monitor się gubi! Nie wierzyłem, cz ale sam sprawdzalem.


@VoltAmper230V: zgadza się mieliśmy nawilżacz powietrza blisko łóżeczka i raz syna zabrałem z łóżeczka a monitor oddechu wykrywał oddech!
@Ejber_z_Fyrtla ciepła woda do miseczki i takie duże waciki kosmetyczne i to jest najlepsza opcja na ciepła chusteczkę do higieny bombelka. A niania ma tą przewagę nad telefonami że przekazuje obraz też w podczerwieni dzięki czemu bombelek śpi sobie po ciemku a i tak go widać. Próbowaliśmy też z telefonami jak byliśmy w podróży i zapomnieliśmy niani ale to zupełnie nie to.
@Ejber_z_Fyrtla klapki z miękką podeszwą. przy odkładaniu do łóżeczka dowiedzielem się, że panele skrzypią. Telefony to fajna sprawa jako szumiś, jest dużo aplikacji. Polecam też kamerkę Xiaomi Mi home zamiast kamerki niani. Masz podgląd gdzie chcesz. Możesz do podglądu wykorzystać stary telefon.
@Ejber_z_Fyrtla: spraw sobie poduszkę do karmienia Bliźniąt. Są też takie śmieszne poduszki które trzymają butelkę i dzieci same się karmią. Koleżanka co ma bliźniaków miała taki osprzęt i na czas karmienia miała wolne tylko doglądała czy się nie krztuszą.
Dla mnie ojca 4 dzieciaków w tym bliźniaków to najważniejsze było ustawienie rutyny dnia. Wiadomo, że od początku się tego nie uda zrobić, ale trzeba się starać. Np. Kąpiel o tej samej porze, jak dzieci podrosną to posiłki o tych samych porach tak samo kładzenie spać o tej samej porze. Dzieci są spokojniejsze w takim przypadku niż jak każdy dzień jest inny.

Jeśli zdecydujesz się na mleko modyfikowane to porównaj sobie skład
Monitor oddechu Angelcare do zapobiegania śmierci lozeczkowej. Do tego jest jeszcze niania elektroniczna. Potem możesz to spokojnie sprzedać. Oczywiście po 1 na łóżeczko.