Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla rożek się u nas nie na początek sprawdził łatwo się wypinał , polecam otulacze z możliwością zapięcia rąk w środku - niemowlaki nawalają się po twarzy w nocy i się rozbudzają. Wanienka ze stojakiem to zbawienie dla pleców. (Jak macie kasę to polecam stokke składana)
@Ejber_z_Fyrtla zamiast kosza na kupy to kup sobie rolke jednorazowych torebek takich na bulki. Zawijasz i git. Przez pierwsze 6 miesięcy to zresztą i tak nie śmierdzi mocno. Poza tym możesz wziąć jakiś bujaczek typu babybjorn ale nie przepłacaj kup z ali. No i nie pozwalaj dziecku tam siedzieć cały czas. Poza tym jeszcze wanienka najlepiej trochę większa. Śpiworek do spania (kocem dzieciak może się udusić. Nawilżacz do pokoju (zwłaszcza zimą). Monitor
@Ejber_z_Fyrtla 6msc bąbelek

Przejdzie Ci ekscytacja po 4msc jak zacznie gaworzyć i wymagać 100% atencji

Niestety jest już za duża żeby oddać do okna życia

Np dziś w nocy spała w sumie 4h ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiem Ci chłopie że Ci współczuję #!$%@? x2
@Ejber_z_Fyrtla: a moim zdaniem podgrzewacz do husteczek się sprawdza. Jeszcze podgrzewacz do wody który trzyma temperaturę. Np. ustawiasz 40 stopni i masz idealną temperaturę do pielegnacji niemowlaka bez stresu czy za znimna czy za ciepła.
@Ejber_z_Fyrtla elektr niania Motorola się sprawdziła ale kosztowała ok 400. To samo uzyskasz np kamerka tapo TP-Link za 100zl. Pójdziesz też do sąsiada z wizytą. Elektr niania nie ogarnie zasięgiem takiej wizyty
@WenerowaAngela fajnie, że się wypowiadasz opiniami innych XD iks de. Ja z perspektywy bycia tatą od dwóch tygodni mogę wypowiedzieć się tylko pozytywnie. Jest różnica czy się wyciera bobasowi tyłek zimnym czy ciepłym zwłaszcza jak nie chce się go za bardzo wybudzić.
@Mefiozo bez stelaża. Wanienka na łóżko najlepiej. Mi wanienka wypadła ze stelaża z dzieckiem. Dziecko złapałem w locie, podłoga... Domysl się ;)
@Ejber_z_Fyrtla: żadnych szumisiów czy bujaczków, naucz dziecko położyc je same do lozeczka i tam ma spać, dać pieluche tetrową do rąk czy cos , smoczka do buzi i tyle. Jak bedziesz chodzić bujać przed snem czy puszczać szumisie to bedziesz już to robił przez długie lata - 14 misieczne bobo here, śpi samo od 19 do 7 rano od początku, żadnych szumisiów czy kołysania do snu, po prostu kładziemy do lozeczka,
@Ejber_z_Fyrtla rozmawiałem z lekarzami i jeśli chodzi o monitor oddechu to wniosek był taki, że jeśli dziecko urodzi bez jakiś wad, nie jest wcześniakoem itp. to monitor oddechu jest bez sensu.
Polecam zainwestowaćw kurs pierwszej pomocy dzieciom. Co zrobić jak się zakrztusi itp.- to nam się przydało
Dużo tego było. Ale jeszcze raz:
- babybjorn bujaczek - drogi, ale można na chwilę o dziecku zapomnieć jak tam sobie podryguje, no i niezniszczalny
- chusta/nosidlo do noszenia - co dwie rece to nie jedna ;) my kupiliśmy Nosidło Ergonomiczne Little Frog Toddler, jak probowalismy przed zakupem to po prostu mniej zabawy z wiązaniem było, a ma dużo miejsc regulacji więc można szybko dopasować żeby dobrze leżało
- kamerka to jakiś
@Ejber_z_Fyrtla: pewnie tak, ale to było dawno temu :D Musisz zobaczyć. Patrz pod kątem ceny worków.
Katarek się przydaje, do oczyszczania z nosa
Ogólnie nie ma też co przesadzać z tym gadżetami.
I niech partnerka/żona stara się karmić piersią. To niestety nie zawsze się udaje, ale znacznie pewne rzeczy upraszcza:) wtedy też nie trzeba szaleć z butelkami.
No i pomyślnie o nie używaniu smoczka - ale też tu są różne opinie