Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@mungis

@Mefiozo bez stelaża. Wanienka na łóżko najlepiej. Mi wanienka wypadła ze stelaża z dzieckiem. Dziecko złapałem w locie, podłoga... Domysl się ;)


Stelaże mają często regulacje na 2 rozmiary wanienki. Może miałeś mają wanienkę ax standard złożony na dużą. Ja polecam odrazu duża wanienkę i stelaż. Stoi stabilnie.

Ja pol cam łóżeczko, można łatwo ustawić w dowolnym miejscu domu. Oczywiście jak ktoś ma duży parterowy dom bez progów.
zibizz1 - @mungis
@Mefiozo bez stelaża. Wanienka na łóżko najlepiej. Mi wanienka wypa...

źródło: temp_file7262634059501080629

Pobierz
podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych


@Ejber_z_Fyrtla: że co? xDD

specjalnym śmietnikiem na pieluchy


z tym koszem jest tak, że musisz go regularnie opróżniać, bo inaczej będzie śmierdział. W praktyce przy takim koszu musisz wiązać specjalne worki i robić cuda na kiju. Wychodzi więcej roboty, niż przy worku, który zakręcisz i nara. Kup sobie takie mini worki na pampersy (lub używaj zwykłe worki po np. owocach) lub zwykłe 35l i będzie git.

Wyciagaj
Kolarzino - >podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych

@EjberzFyrtla: że co? xDD
specj...

źródło: 1661600825_41bxw8_600

Pobierz
@Ejber_z_Fyrtla: gównoportal nie pozwala wkleić zdjęcia, więc poratuję się linkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przyda się na bezsenne noce

mediaexpert.pl/zabawki/lego/lego/lego-star-wars-at-at-75313?gadsource=1&gclid=CjwKCAiA1fqrBhA1EiwAMU5m17kZY62-auc21A5AWScbHs1aFTL4NoEQ-cT9zFFKP2yxnoVUnnSFRoCSsEQAvD_BwE
@Ejber_z_Fyrtla: dobrej jakości kamerka, nie żadne gowno na aplikacje z telefonu. Dobry podwójny wozek. Polecam od pierwszych dni przyzwyczaić do butelki czy smoczka polecam kupić kilka rodzajów. Kosz na pieluchy, ale jakiś duży, bardzo szybko się wypełnia.
@Ejber_z_Fyrtla bobasy może nie złapią niczego w tym sezonie zimowym i nebulizatory i aspiratory nie będą potrzebne. Sudocrem do pupy, bo pieluszki potrafią odparzyć w niespodziewanym momencie. Na pampersy zwykły kosz wystarczy, tylko trzeba wynosić co 2-3 dni zanim zacznie mocno walić :) podgrzewacze do mleka czy do chusteczek to zbędne gadżety. To samo wyparzacz do butelek itp. termometr do pupy i do ucha (mamy Braun i całkiem ok).
Dwa telefony i
@Ejber_z_Fyrtla nie używaj husteczek nawilżanych jeśli nie potrzebujesz . Ja tylko poza domem

Raz , że jak dobre by nie były i tak mają chemię w sobie . My mamy najzwyklejsze waciki i miskę z wodą i zawsze rano tylko wodę na świeżo wymieniamy plus będzie taniej
@Ejber_z_Fyrtla: Widzę ze jeszcze nie było: bardzo ważne zwłaszcza na początku jest minimalizowanie czasu ładunku i wyładunku dzieci z samochodu. Czyli baza isofix + dobry fotelik który będzie jednocześnie kompatybilny z wózkiem który będzie z kolei łatwy do rozłożenia, najlepiej z użyciem tylko jednej ręki. Te kilkanaście sekund oszczędzone na każdej czynności bywa zbawienne, zwłaszcza jak w chłodniejsze dni.
@Ejber_z_Fyrtla: jako ojciec trójki (najstarszy już lvl 8) przerobiłem setki gadżetów i dziecięcych pierdół.
Jak piszesz o podgrzewaczu ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy o koszu na pieluchy ( ͡° ͜ʖ ͡°) to lekko się uśmiecham. Ale z życzliwością, sam przepaliłem kopę kasy na „specjalne rzeczy dla dzieci”, robione wg schematu: kosz na śmieci + dopisek „na pieluchy, odor stop” = cena 50% większa
@Ejber_z_Fyrtla: dieta pudełkowa na co najmniej 2 miesiące, kogoś do pomocy, żeby posiedział z noworodkami, żeby matka się wyspała.
Chusteczek nawilżanych najlepiej nie kupuj. Zdrowiej dla dziecka jest myć dupkę pod kranem, ewentualnie jak się boicie trzymać dziecko w 1 ręce to gaziki duże, ciepła woda z kranu i czyścicie. Jak już to wodne, waterpies itp. Potem z takich chemicznych wychodzą odparzenia i dużo więcej roboty niż jakby myć samą wodą.
@Ejber_z_Fyrtla:
Hej. Na poczatku kupiłem śmietnik Tommee Tippee. Stosowałem do niego wkłady zamienne, które sam napełniałem z uwagi na koszty. Następnie pojawił się zwykły śmietnik. Tak na prawdę każdy śmietnik będzie dobrym wyborem pod warunkiem, że będzie się go regularnie opróżniać. Szumiś ewentualnie YT z białym szumem o łagodnym tonie. Z szumem nie powinno się przesadzać, ponieważ łatwo sie od niego uzaleznić i ciężko bez niego później zasnąć. Aspirator Katarek z
@Ejber_z_Fyrtla to nie gadżet, ale na prawdę warto się dobrze przygotować do karmienia piersią (np. Hafija.pl to super źródło wiedzy, ma też grupkę wsparcia na fb). Warto też mieć kontakt do CDL lub IBCLC, w razie kłopotów z karmieniem można od razu dzwonić i prosić o pomoc. Po nicku wnioskuję, że jesteś z Poznania, jakbyś chciał namiar na jakieś fajne doradczynię to pisz na pw:)
Ogólnie to życzę CI wytrwałości. Dla mnie osobiście, przy jednym dziecku to jest ciężko. Żona będzie w domu się opiekowała, spoko. Ty pracujesz więc zostawiasz obowiązki rodzica w domu, ale co z tego jak wracasz i masz drugą zmianę w domu przy dzieciach. W nocy się nie wyśpisz, ale do pracy trzeba wstać. Chcesz pomagać bo widzisz że mama jest zmęczona i w końcu po jakimś czasie uświadomisz sobie że to już
@Ejber_z_Fyrtla: wypowiem się jako tata bliźniaków i nie tylko ????????

Przede wszystkim dużo cierpliwości życzę, dużo spokoju i pomagaj partnerce ile tylko możesz bo będzie miała co robić.

U mnie sprawdzały się:
bujaki elektryczne,
podgrzewacz do wody ale tylko na noc gdy byłem w pracy i żona zostawała sama
6x butelka na mleko bo w nocy trzeba każdą wolną sekundę poświęcić na spanie a nie mycie
A reszta to już większość