Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
Pampersy, dużo chusteczek nawilżanych, miarki do mleka, dwa termometry, podgrzewacz do mleka, pieluchy tetrowe, krem do pupci, kilka dodatkowych smoczków na zapas, leki przeciwgorączkowe, nebulizator, aspirator do nosa. Fajnie jest mieć w pokoju z dzieciakami jakiś podręczny koszyk w niektórymi przyborami.

No i najważniejsze żebyście mieli namiar na jakiegoś dostępnego pediatrę.
@Ejber_z_Fyrtla: z perspektywy czasu to większość tych gadżetów była niepotrzebna. Przy pierwszym dziecku korzystaliśmy ze wszystkich gadżetów: sterylizator do butelek Philipsa za 1k, najlepsze podgrzewacze itd itp. Przy drugim dziecku nawet kosza nie mamy tylko pielucha w woreczek śniadaniowy i do zmieszanych, przewijaka też nie mamy bo dzieciaka na podkład na łóżko szast prast i po bólu- a jak dzieciak będzie miał rok to już go na stojaka będziesz przebierał. Mleko
@Ejber_z_Fyrtla duży wątek, ale mimo to coś napisze od siebie

Przede wszystkim dbajcie o własne ZDROWIE i WYPOCZYNEK! Zmęczony i chory rodzic, to najgorsze co może być dla dziecka (przynajmniej przy takich, co nie chodzą)

Jeśli myślicie o karmieniu piersią, to ogarnijcie sobie dobrego doradcę laktacyjnego/doule po wyjściu ze szpitala, serio! To jest nieoceniona pomoc

Poza tym podgrzewacz do wody/mleka
Dobry termometr, aspirator do kataru (podłączony do odkurzacza), inhalator-nebulizator i DUŻO SPOKOJU
@Ejber_z_Fyrtla takie rzeczy, które mi się przydały przy moim dzieciaku:

kamery to bym jednak dedykowane kupił, zabawa z podłączeniem, wybudzeniem itd to jakaś paranoja w przypadku telefonow. Tam nie potrzebujesz jakiejś ultra jakości, tylko żeby spojrzeć czy dziecko śpi. W dedykowanych masz po prostu nadajnik i odbiornik i wszystko działa prawidlowo.

Ja używałem takiej (tylko kupowałem na aliexpress) https://allegro.pl/oferta/niania-elektroniczna-lcd-2-0-kamera-na-zywo-12950910485 i działa po 4 latach nadal

Podgrzewacz do butelek lub czajnik w którym
@Ejber_z_Fyrtla otulacz (ocieplacz?) do nosidła > nie musisz ubierać w kurtkę dzieci przy wychodzeniu do auta, spora wygoda. My kebabowalismy dzieciaki na noc i spały jak w zegarku (wydaje się dziwne ale dzieciom to pasuje) - mocno owijasz w otulacz bambusowy. Śpiworek do spania. Wanienka musowo na stojaku żeby się nie męczyć. Piżamki lepiej spodnie i góra oddzielnie żeby się nie budziły przy nocnej zmianie pampersa - to już później, po 3/4
@Ejber_z_Fyrtla: najwazniejsze : nebulizator mam z microlife i daje rade, termometr bezdotykowy teraz mamy visiorocus smart i temp. Pokazuje poprawnie. I aspirator mamy taki do odkurzacza jest bardzo wygodny i latwo wyciaga
@Ejber_z_Fyrtla: nie wiem czy już ktoś też to pisał bo wątek się trochę rozrósł. Telefon jako niania wg mnie jest słabszym rozwiązywaniem. Ktoś zadzwoni, coś się dziwnego dzieje z telefonem i nagle musisz iść do drugiego pokoju żeby skutery kliknąć przycisk. Niania zazwyczaj ma długi kabel do zasilacza więc się nie rozładuje, robi tylko jedna rzecz ale dzięki temu po prostu działa. Jeżeli to kamera to ma też doswietlacze na podczerwień
@Ejber_z_Fyrtla kup sobie najtańsza nianie bez video bo niepotrzebne.
Namawiaj żonę na kpi jeśli nie chce karmić.
Kup od razu barierki na łóżko. Wasze łóżko. Są za około 150 za jedną na allegro
Kup od razu butelki ze szkła nie plastiku.
Podgrzewacz do chusteczek jest niepotrzebny. Wystarczy letnią woda. Podgrzewacz do mleka wodny z nastawieniem temperatury jest bardzo potrzebny. Przynajmniej dwa termometry - jeden na ucho (np z Lidla) do sprawdzania temperatury