Wpis z mikrobloga

@uriel_ck po co miałbym planować sobie dzień by kupić majtki jak mógłbym po prostu pójść w niedzielę do centrum o dowolnej porze?

Po co w ogóle ludzie korzystają z niedziel niehandlowych jak mogli to samo ogarnąć na tygodniu?
Jest to wygodne i dużo mniej męczące.
serio takie gadanie to już szukanie wymówki na siłę


@uriel_ck: szukaniem wymowki na sile jest uzasadnianie koniecznoscią istnienia zakazu handlu tym ze ludzie pracujący w handlu tez mają rodziny. Nie ma zadnego logicznego uzasadnienia dla zakazu handlu - masa zawodow pracuje w niedziele. Nie ma potrzeby zakazywać handlu i mam nadzieje, ze lada moment będzie mozna wrocic do cotygodniowego szlajania sie po galerii bez celu z dziećmi ( ͡° ͜
@Mtsen: W moim mieście 170k tez jest Czytelnia Intermache ( ͡° ͜ʖ ͡°) otwarta i jest tam zawsze taki tłok, że trzeba kołować po parkingu żeby miejsce znaleźć, a w sklepie taki syf, że nigdzie takiego nie ma bo przez te nie przebrane tłumy mugoli obsługa nie nadąża sprzątać. Utarg muszą mieć w tej czytelni za taką niedzielę kosmiczny.
najlepszym widokiem jest, jak ludzie prosto z kościoła po mszy idą do marketu obok xD


@Mtsen: w ogóle zawsze mnie rozwala to założenie, że jak ludzie nie mogą iść do marketu to może pójdą do kościoła. Przecież spokojnie można jedno z drugim połączyć, nawet więcej: do samego kościoła niekoniecznie chce się dupę ruszyć, ale skoro i tak się jedzie na miasto do marketu to jest niewielka nadzieja, że może i przy
@Rabusek ale oczywiście, że ma sens, np. uświadamianie ludzi, że odpoczynek się należy i mam tu na myśli odpoczynek z bliskimi, poprawia to komfort psychiczny oraz wiedza, że mam co tydzień ten sam dzień wolny.
Gadanie, że ktoś inny też pracuje w niedzielę- no nie oszukujny się, tak tylko mówią mentalne janusze, których głównym sekcesem jest to, kiedy sąsiad ma źle. Tak jak gadanie "to pozamykajmy wszytko", co to w ogóle ma
albo będziemy jak ruskie


@uriel_ck: zawołam jak KO dotrzyma słowa i cofnie zakaz handlu, będziesz mógł ich nazwać ruskimi onucami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tymczasem ja wracam do wojaży po galerii handlowej i uśmiechania się do przeszczęśliwych od pracy w niedzeiele sprzedawców
@open_or_die jak dla ciebie wygodne jest łażenie wśród tłumu to spoko. Ja tam wolę na tygodniu kupić majtki jak jest dużo mniej ludzi. Łażenie w tłumie to dla mnie żadna rozrywka.
Ja tam wolę na tygodniu kupić majtki jak jest dużo mniej ludzi


@uriel_ck: a my lubimy w tłumie, dlatego jeździmy w niedziele. Każdy ma prawo do zrobienia tego co chce bez odgornych bzudrnych zakazow ktore nikomu nie szkodzą.
@Rabusek czytanie ze zrozumieniem szkodzi, a już ci pisałem dlaczego szkodzi, tylko niektórzy widzą czubek własnego nosa, bo są mentalnymi januszami, zakrywającymi się za wolnością.
tylko niektórzy widzą czubek własnego nosa


@uriel_ck: szkoda że jedyne co widzisz to małą grupę sklepikarzy, a omijasz zupełnie wszystkie inne zawody które w niedziele muszą pracować na Twoje wygodne życie.

Albo wszyscy, albo nikt.