Wpis z mikrobloga

Dlaczego jest niechęć ludzkości do aborcji i eutanazji na własne życzenie?

Są jakieś racjonalne argumenty?

Przetrwanie gatunku? Tylko że osoby starsze są niepłodne, osoby umierające cierpiące ostatnie na co mają ochotę to uprawianie miłości.

Ludzkość pokutuje po 2 wś? Tylko gdzie rozróżnienie na eutanazję dobrowolną od przymusowej?

Chodzi o religię?

Nie rozumiem dlaczego skazują słabych na cierpienie jednocześnie ich nienawidzą, często odczłowieczają osoby starsze, wrażliwe. Jak traktuje się osobę po dehumanizacji? "Dehumanizacja prowadzi często do negatywnych zachowań, pozwala bowiem traktować ludzi przedmiotowo, gorzej, jako podludzi. Umożliwia uzasadnienie wrogości, okrucieństwa, poniżania, przemocy, dyskryminowania i stereotypizacji[2][7]." https://pl.wikipedia.org/wiki/Dehumanizacja

Nie chodzi tu o sadyzm, bo chcieliby żeby osoby starsze z demencją znikły z ich życia, sam mam chorą babcię i widzę jak ci ludzie się zachowują, co mówią o babci. Takich rodzin jest mnóstwo... Znam też inne historie sąsiedów. Żeby zaraz ktoś nie palnął że tylko ja mam taką rodzinę, google podpowiada że tak jest bardzo często.

Osoby wrażliwe i zaburzone psychiczne są kulą u nogi osób normalnych, stosują mobbing w jednym celu, by osoba wrażliwa się zwolniła z pracy, skutecznie im się to udaje. Na imprezach rodzinnych nie pokazuje się takich osób, schowaj się w pokoju i siedź. Ewidentnie widać że społeczeństwo nie chce takich osób. I uwaga robią to osoby religijne! W mojej rodzinie to fanatycy religijni, więc co się dzieje gdy ktoś w ogóle nie czyta książek religijnych czy nie korzysta z innych źródeł wiedzy religijnej?

Może nie chodzi o religię a o po prostu beznadziejny polski rząd bezmózgowców? W końcu premierem była typiara której syn był księdzem. Aktualnie również nie mamy orła intelektu. Wszystko to kojarzy się z lewicą, a wszystkie partie powinny mówić tu jednym głosem...

#antynatalizm #przegryw #eutanazja #aborcja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 28
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany: Bardziej jestem w stanie zrozumieć przeciwników aborcji, bo jeśli uważają oni, że od razu od poczęcia mamy do czynienia z człowiekiem to należy jego życie chronić to jest w tym jakaś logika. Natomiast nie potrafię zrozumieć całkowitego i kategorycznego sprzeciwu wobec eutanazji, gdy często świadoma i cierpiąca osoba nie ma sił fizycznych i psychicznych i jest to dla takiej osoby ostatnia deska ratunku.
  • Odpowiedz
@Mineciarz69: Myślę, że rząd lewicy nie zawachałby się przeprowadzić referendum w sprawie dobrowolnej eutanazji, więc tu chodzi też o poglądy które mechanizmy obronne mogą osłabiać. Pewna osoba z rządu zawacha się, bo dba jedynie o cztery litery, patrzy na to co inni ludzie powiedzą, stąd problemy z przyjmowaniem krytyki.

Chociaż ludzie są tak głupi, że nie wiedzą co tak naprawdę myślą, są pełni sprzeczności, i w takim referendum myśleli by jedynie
  • Odpowiedz
Dlaczego jest niechęć ludzkości do aborcji i eutanazji na własne życzenie?


@nieudany_niekochany: Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to śmierć jest tematem tabu, obrośniętym różnymi mitami, wierzeniami itp. Ludzie nie chcą brać na barki ciężaru wynikającego z decydowania o tych sprawach, więc oddają tę domenę losowi / bogu/ duchom, żeby jakos w głowie zapomnieć, że wszyscy umrzemy, a już w żadnym wypadku nie musieć jeszcze za życia przejmować się decydowaniem o
  • Odpowiedz
Natomiast nie potrafię zrozumieć całkowitego i kategorycznego sprzeciwu wobec eutanazji


@P35YM1574: Przecież przeciwnicy eutanazji bardzo jasno formułuja swoje wątpliwości - śmierć jest nieodwołalna, więc jakby się choremu eutanazja odwidziała za miesiąc to już nie będzie miał okazji zmienić zdania, powody religijne, albo na przykład obawa przed nadużyciami chciwej rodziny, która robiącą pod siebię babcie wmanipuluje w podpisanie zgody, żeby ulżyć np. dzieciom staruszki, które musza się nia non stop zajmować, płacić
  • Odpowiedz
@garrincha94: Wysłuchałem, wypisałem wszystko co powiedział (wkleiłem poniżej), i nie trafiają do mnie jego pseudoargumenty. Gość stosuje sztuczki erystyczne, używa słów 'radykalna zmiana', 'ogromne nadużycia', 'zabija != leczy'. Nie ma żadnych dowodów na to że 'radykalnie' się coś zmieni, lub że będą 'ogromne' nadużycia. To teraz są ogromne nadużycia wobec słabszych. Odwraca kota ogonem, i podaje przykład osób niepełnosprawnych które chcą żyć i obawiają się presji społecznej. Gość bredzi że jest
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany

Dlaczego jest niechęć ludzkości do aborcji i eutanazji na własne życzenie?


"Ludzkość" to tylko pojęcie w słowniku, nie może ona mieć niechęci. Jest niechęć poszczególnych osobników z gatunku homo sapiens. Kierują się oni utartymi tzw. "normami społecznymi" podążając za nimi jak barany bez kwestionowania tych urojeń.
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany: Wiodące pytanie to zły sposób na znalezienie faktycznej opinii, jak to nie ma być bait, to osoby za aborcją niekoniecznie są za eutanazją i vice versa. Ja uważam, że każdy powinien decydować o swoim losie, więc aborcja wydaje mi się niemoralna, ale do eutanazji nic nie mam, tak długo jak jest to decyzja jednostki.
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany kazdy ma dusze i ma prawo do zycia, nie czlowiek bedzie bawil sie w Boga i mowil kto ma prawo zyc a kto nie. Wyobraz sobie mine goscia ktory przeprowadzal takie zabiegi przez cale zycie i po smierci widzi przed soba te wszystkie osoby, ktorym odebral zycie, jak on ma sie dostac do nieba w takim stanie duchowym? Druga kwestia to mit ze kobiety po tym zabiegu czuja sie lepiej, wystarczy
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany druga kwestia nie rownaj przykazan Bozych z zachowaniem ludzi, bo kazdy tu jest grzesznikiem, a katolik jest taki sam jak kazdy inny czlowiek i tak samo słaby i latwo upada, wiec tlumaczenie :przykazanie Boze “nie zabijaj” trzeba zniesc bo sa jacys katolicy ktorzy nie cierpia starszych ludzi, jest bezsensu. Nie martw sie kazdy na Sądzie zda sprawe z takiego zachowania
  • Odpowiedz
Kiedys sie pomodlilem jak byly te strajki kobiet bo tez wtedy nie rozumialem ze czemu to jest grzech skoro te dzieci i tak umra po urodzeniu z wad genetycznych etc i tego dnia Bog mi odpowiedzial, mialem sen i zobaczylem w nim glowe niemowlecia oderwana i zakrwawiona i to byla Boga odpowiedz jak on widzi aborcje.


niepokojące objawy natury psychiatrycznej, zgłoś sie do psychiatry

kazdy ma dusze, nie czlowiek bedzie bawil sie
  • Odpowiedz
@nieudany_niekochany inna kwestia, zyjemy w czasach ostatecznych, a na ziemi jest Kosciol Antychrysta i polega ono na tym aby kazde przykazanie Boze przekrecic, dac tysiace tlumaczen ze jest bezsensu i zwiesc jak najwieksza liczbe dusz. I takie cyrki beda sie dzialy az do konca swiata, beda sie wrecz nasilac z roku na rok. W dzisiejszych czasach aby sie zbawic jest potrzebna wiara heroiczna, to juz nie czasy ze ludzie chodzili do kosciolka
  • Odpowiedz