Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
@katienca: Ach ta kobieca empatia i głupota zarazem. Zbawiać świat chce xDDDD Głupia dziewojo, na tym świecie umierają dzieci z głodu, ludzie giną albo w imie ideologii, allaha czy innego tam ścierwa. Ludzie winni i niewinni. Ty byś kierwa o siebie nie potrafiła zadbać porządnie, bo masz czas na takie bzdury jak psy na łancuchach, a walczysz o zwierzatka, w pewnych krajach takie zwierzeta się je.

Teń świat ma się tak
@katienca: ciężko ci będzie tutaj znaleźć wsparcie, ale nie zważaj na to, bo robisz piękną rzecz zmieniając życie tym zwierzętom. I mogę sobie tylko wyobrażać jak wiele cierpienia i niesprawiedliwości widziałaś do tej pory i pewnie jeszcze nie raz zobaczysz :( Ludzie z miasta często nie zdają sobie sprawy jak zupełnie inny mental pod kątem zwierząt jest na wsiach, mam nadzieję że kiedyś się to zmieni. No i że sprawa na
@SmakoszKotow: ojojoj, jakbys w tym próbującym mnie obrazic wysrywie z czymkolwiek trafil to pewnie by sie i tak nie udalo. A kim jestem? Uzytkownikiem portalu na ktorym zamieścił Op swoj wpis, wiec to dosc naturalne ze skomentowalem, mniej wiecej na takich interakcjach opiera sie mikroblog, gdzie tu jakas niescislosc dla Ciebie?
@katienca: Nie jestem wielbicielką zwierząt, ale też mnie ruszają biedy na łańcuchach. Niestety wiejska mentalność zmieni się dopiero jak wymrze pokolenie 50+. Bdw może rozkręćcie ogólnopolską kampanie zmian prawa w zakresie nakazu chipowania wszysylich psów? Bez tego nic się nie zmieni.
@wicherq: zdziwilbyś się jak teraz to wygląda, jeszcze 10-15 lat temu byłem jedynym na wsi który ze swoim psem chodził na spacery regularnie, teraz już sporo ludzi można zobaczyć. Psy mają kojce, itd nie są na łańcuchach tak często jak kilkanaście lat temu. Oczywiście znajdą się jeszcze i tacy ale dużo się zmieniło
@katienca Czyli krótko mówiąc nie nadajesz się do tej roboty, skoro po krótkim czasie już jesteś wyczerpana psychicznie i masz dość.
Niestety, ale ludzie potrafią katować własne dziecko, a co dopiero psa. Człowiek to najbardziej okrutna jednostka ze wszystkich gatunków.