Wpis z mikrobloga

Tak patrząc na znalezisko:
https://wykop.pl/link/7308435/budanow-bez-mobilizacji-powszechnej-nie-da-sie-pokonac-rosji

Wykopki nie widzą sensu w walce z bronią o swój kraj. Najlepiej to się w ogóle poddać.
Natomiast w innych znaleziskach jest żądanie nieograniczonego dostępu do broni, aby bronić swojego podwórka.
Ciekawe. Jak trzeba bronić podwórka na froncie to chętnych nie ma.

#ukraina #polska #bron
  • 90
  • 3
@Rustyyyy: Jestem pewien, że oprócz miłośników broni głównie broń załatwia sobie patola. I głównie służy jej ona do tego o czym piszesz.
A połowa miłośników broni jest niezrównoważona, to tak swoją drogą.

A więc wykopki też by chciały postraszyć sąsiada. Bardzo możliwe. Gorzej jak sąsiad też sobie broń załatwi. I mamy wojnę tylko, że podwórkową. W sumie tak samo działają państwa. Zbroją się, aby sąsiad "przestał głośno puszczać muzykę". Sąsiad też
  • 11
@Kinda: Dlatego bez problemu użytkownik wykopu może pozwolić, aby tereny z jego podwórkiem zajął inny "sztuczny twór", znacznie mniej przyjazny. Narzucający inny język i inną kulturę. I jeszcze jest duże prawdopodobieństwo, że to podwórko po prostu zabierze. A wcześniej pogwałci członków rodziny, część podwórek splądruje i spali. Podatki to raczej wyższe wprowadzi. Bo na całej zabawie musi zarobić. Po prostu nie ma czym się przejmować.

Edit: Pamiętam sytuację i znaleziska o
@Dragonan co dzisiaj posiada młody Polak czego mógłby bronić? Tych mieszkań 15k zł za metr których nie może kupić? Kolejnych nieruchomości Obajtka, Morawieckiego czy innych kolekcjonerów betonowego złota? Może rodziny, którą mu coraz trudniej założyć? Najważniejsze jest własne życie, którego należy bronić wszelkimi sposobami, a nie stawać w obronie kraju który traktuje cię jak mięso armatnie.
  • 15
@buchowo: Dzisiaj młody Polak posiada wielokrotnie więcej niż kiedykolwiek. Jesteśmy bogatsi niż kiedykolwiek byliśmy. Dotyczy to też osób średnio i mało zamożnych. Młody Polak kiedyś nie miał nic. A dziś czasami ma jeżeli chodzi o poziom posiadania, o którym teraz piszesz. A kiedyś to każdy się dorabiał.

A walcząc w wojnie bronisz siebie, bo jak przyjdą na twoje tereny to tak samo cię zabiją jak na froncie.

A że rodzinę coraz
@Dragonan a no tak, najlepiej być dalej niewolnikiem elit i bronić ich majątków bo w jakimś innym kraju też tak jest i co jak nas zaatakują. Właśnie przez takie #!$%@?łe myślenie nie możemy mieć fajnych rzeczy i resztę życia spędzimy jako niewolnicy elit. Tak samo broń dla ludzi no gdzie to jak to, jeszcze nie daj borze by się sami obronili i nie byłoby komu walczyć za jaśnie państwo bo oni w
@Dragonan przykład Ukrainy pokazuje że wojna nie pojawia się nagle. Jest szansa na ucieczkę z kraju i to należy zrobić aby uciec przed tą przymusową maszynką do mielenia mięsa. Ja przy okazji inwazji na Ukrainę przygotowałem plan na ewakuację siebie i moich najbliższych i innym też to radzę skoro to państwo chce z nas zrobić niewolników.
  • 1
@kasiknocheinmal: Dokładnie. Rodzina to nie tylko dzieci, również partner, rodzeństwo, rodzice. Prawdopodobieństwo, że najeźdźca, jak już taki będzie, coś im zrobi jest prawie pewne. Po coś jest przecież najeźdźcą. Od tak nie ponosi kosztów wojny. A chłopaki z armii często lubią się zabawić. A to pogwałcić bagnetami. Pozabijać dzieci rodzicom dla zabawy i ponaśmiewać się z ich reakcji.

@buchowo: To, że kobiety, dzieci i starzy mogli się ewakuować na tereny
@Dragonan: no i po to broń do bezpośredniej obrony zanim się zdąży uciec, a nie do okopów w imię nadmuchanego patriotyzmu. Obojętne mi jakie mam granice na mapie, chcę bezpieczeństwa rodziny i nie chcę, żeby mój facet czy bracia ginęli za linie na mapie.
Ale jeśli ktoś broń chce, to ułatwiać dostępu nie trzeba, wystarczy zrobić papiery, to nie jest trudne. Broni nie ma w domu jedynie patola, jak to opisujesz,
co dzisiaj posiada młody Polak czego mógłby bronić? Tych mieszkań 15k zł za metr których nie może kupić?


@buchowo: Wiesz, że opisałeś większość krajów na świecie? Ogólnie jest trudno wszędzie, można to zastosować równie dobrze do młodego Anglika czy Włocha. W wielu są jeszcze większe problemy i młody Hiszpan oprócz tego, że nigdy nie kupi mieszkania to jeszcze nigdy nie znajdzie pracy oprócz jakiegoś mcd.