Wpis z mikrobloga

@Monke: Nie wiem co robisz i gdzie pracujesz obecnie, że uważasz, że za komuny byłoby ci lepiej, ale jeżeli tamte czasy postrzegasz jako "sielankę i brak stresu" to po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz i tworzysz sobie fantazje ucieczkowe. Dojmującym doświadczeniem życia za komuny było chamstwo. Chamstwo na każdym kroku, płynące od każdego kto miał chociaż odrobinę władzy nad innymi i mógł dać im to odczuć. Komuna to był
  • Odpowiedz
@Dragonan ja jestem goły i wesoły. Czego ja mam bronić jak nawet mieszkania nie mam, co dopiero swojej ziemi? Majątków obcych ludzi mam bronić? Po cichutku przez zielone granice jak najdalej na zachod, akurat trekking i buschkraft to moje zajawki, moge z buta miesiacami isc.
  • Odpowiedz
bo "patriotyzm" to abstrakcja wymyślona dość niedawno aby frajerzy walczyli o czyjeś interesy. Kto walczył dawniej na wojnach? Król, szlachcice, lordowie bo mieli interes aby mieć coraz więcej ziem i złota. Chłopi dupa cicho siedzieli w swojej chałupce i mieli gdzieś czy ich królem był Jagieło czy Albert


@inflacja_biedaku: +1
  • Odpowiedz
@Dragonan: Nie mam w tym kraju nic, a ten kraj nie ma mi wiele do zaoferowania. Jak ktoś ma swój dom, to może chcieć go bronić. Ja zapraszam do obrony polityków zarabiających miliony, kiedy milionów nie stać na mieszkanie. Mam dość uginania karku dla ludzi, którzy mają mnie w dupie, a na pewno nie planuję za nich ginąć.
  • Odpowiedz
@pastaowujkufoliarzu: No sory ale sam napisałeś:

Na mieszkanie czekałeś dekadę jeżeli nie byłeś partyjny i nie było wybierania i kręcenia nosem. Jak dostałeś 2 pokoje z kuchnią w wieżowcu to miałeś być zadowolony.


Obecnie dwa pokoje z kuchnią w wieżowcu to jakieś 700 tysięcy, wkład własny 200 tysięcy. Rodzisz się gołodupcem, pracujesz z najniższą krajową i od janusza i starszych kolegów z pracy słyszysz że kiedyś będziesz zarabiał lepiej a na
  • Odpowiedz
@Monke: @pastaowujkufoliarzu ja pierdziele ty serio sadzisz ze te mieszkania to tylko sama lista byla? Slyszalas o ksiazeczkach mieszkaniowych? Wiesz ze panstwo ciagle niechce oddac tych pieniedzy i trzeba sie sadzic z PKO? One tez wymagaly wkladu a teraz sobie zobacz jak sie zmienialy ceny metra https://mekk.waw.pl/mk/mk/mieszkanie/mieszkanie_premia_tabela
Kuba na ciebie czeka tam sie mozesz dorobic https://www.youtube.com/watch?v=kLqc56ZcR8E emigrowano tam kiedys za lepszym zyciem a mam nadzieje ze tacy jak ty nigdy nic
  • Odpowiedz
Psst, wykopki to nie jest jedną wielką mega świadomość tylko zbiór małych niezależnych od siebie bytów.


@trololo55: Z tym niezależnie to trochę Cię poniosło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam nadzieje ze tacy jak ty nigdy nic nie beda znaczyc w Polsce juz.


@Miniu30: Przedsiębiorcy, płacący podatki, próbujący się dorobić ciężką pracą? Przez ostatnie 8 lat faktycznie próbowano nas się pozbyć na wszystkie sposoby, można to dopisać do listy żalów obecnych młodych ludzi.
  • Odpowiedz
@Monke: przeciez ty tu jakies pochwalne hymny na temat socjalizmu kompletnie z dupy wytwarzasz. Nie jestes pod tym wzgledem wyjatkiem niestety na wykopie a gdyby choc czesc byla prawda to do nas by emigrowano a nie odwrotnie. Byla zas po prostu bieda nawet jak na blok wschodni a ludzie ktorzy sie zglaszali do spoldzielni z pelnym wkladem w 1980 dostawali terminy na 2000 rok i pozniej na mieszkanie ktore nie bylo
  • Odpowiedz
Komuna to był system w którym sfrustrowani, zakompleksieni i po prostu prymitywni ludzie mogli się wyżyć na innych.


@pastaowujkufoliarzu: xD jeśli myślisz, ze teraz jest inaczej, to musisz być jeszcze bardziej naiwny


Tacy ludzie istnieją w każdym systemie, ale różnica polega na tym, że mają tym większy wpływ na twoje życie, im bardziej jest ono uzależnione od państwa i im mniej masz alternatyw. A w PRL było ono uzależnione od państwa
  • Odpowiedz
@Miniu30: Moje wypowiedzi nie są pochwalnymi hymnami na temat socjalizmu tylko próbą wytłumaczenia takim jak ty jak obecnie wygląda życie młodych ludzi. Młodych ludzi którzy rzekomo mają teraz we wszystkim łatwiej, nie to co kiedyś za komuny było. Przykre jest to że starsi ludzie nie mają w sobie nawet chęci zrozumienia co się do nich mówi. Przeczytaj jeszcze raz moje komentarze, może za drugim razem uda ci się wyłapać ich sens.
  • Odpowiedz
Wrzucę wam tu coś. Zapytajcie swoich posłów o interpelację. Czy państwo polskie wie jak wielu obywateli ma podwójne obywatelstwo? Bo ja znam takich co sobie wyrobili już zagraniczne. A piniążki od brytyskiej królewny oczywiście upchali w beton w Polsce. Czy oni też będą musieli Polski bronić?
Jak to jest że kogoś kto jest poza granicami kraju przez dwa lata zwalnia się ze służby wojskowej ale wszystkie przywileje mu się zostawia? Obywatelstwo, głosowanie,
  • Odpowiedz
@Monke: bo to wszystko zalezy z kim z starszych rozmawiasz i z jakiego regionu bo roznice byly wtedy gigantyncze tak ty zas przenosisz to na wszystkich. Warszawa miasto zamkniete na emigracje gdzie w adres zameldowania sie wzenialo jak obywatelstwo obcego kraju to byl inne poziom zycia niz nawet Slask gdzie jeszcze na poczatku lat 90 pamietam kamienice opalane weglem gdzie kazdy pokoj podzielonego mieszkania z wspolna lazienka to byla osobna rodzina.
  • Odpowiedz
Obecnie dwa pokoje z kuchnią w wieżowcu to jakieś 700 tysięcy, wkład własny 200 tysięcy.


Dlatego piszę - na prowincję, a nie do wieżowca. Ty myslisz, ze w PRL to wszyscy mieszkali w największych miastach? Wiesz kim to byli chłoporobotnicy? To ludzie, którzy codziennie rano skoro świt wylewali się z pociągów podmiejskich i ruszali do pracy w fabrykach. A po fajrancie tymi samymi pociągami #!$%@? z powrotem, żeby pod wieczór jeszcze zasiać
  • Odpowiedz
@buchowo: ale nie ma możliwości (finansowych i organizacyjnych) by zbudować armię tylko zawodową na potrzeby konfliktu zbrojnego. Armia zawodowa wojnę zaczyna, ale kończą poborowi. Ok, wszystko może mogłoby działać, gdyby NATO było monolitem (zresztą inaczej, gdyby NATO było monolitem to w ogóle nie musielibyśmy się obawiać agresji zbrojnej, niemniej jednak patrząc na odradzającą się hydrę populistycznej prawicy w Europie i w USA to nie jestem optymistą). Niestety, tak jest od zarajania
  • Odpowiedz