Wpis z mikrobloga

Dużo się narzeka na policję, więc ja dla odmiany z pozytywnym akcentem. Nikogo nie było w domu, obrobili mi chatę. Jestem na początku remontu, więc nie ma tam zawiele, ukradli trochę sprzętu o łącznej wartości ok. 2000pln, wybili szybę. Pogodziłem się ze stratą, zgłosiłem sprawę tylko dla porządku - żeby w statystykach nie było zbyt różowo, skoro rzeczywistość nie jest różowa.

Sytuacja dla mnie była przegrana, dom na zadupiu, straty stosunkowo niewielkie, żadnego monitoringu naokoło. Okazało się, że podeszli do tego z pełnym zaangażowaniem, łącznie przez chatę przewinęło mi się 7 policjantów, w tym technik, który ściągnął odciski palców. Nawet rozważali psa tropiącego, ale delikatnie padało i uznali, że i tak nie podejmie tropu.

Niecałe 24h od zgłoszenia telefon, przetrząsali jakąś melinę i pytali co moje, a co nie - było kilka rzeczy, których zniknięcia nie zauważyłem. Wszystko odzyskali, szczerze mówiąc nie mam pojęcia w jaki sposób udało im się to znaleźć. Także więcej wiary w policję (przynajmniej w szeregowych policjantów) i jak coś was spotka to to zgłaszajcie - może i wam się poszczęści :)

#policja #gownowpis #niewiemjaktootagowac
  • 2
@axelrodi: ja też chwalę bardzo policję, bo dobrze robią chłopaki robotę i tak dalej, Panie Policjantki też super są, kochane takie perełeczki, dzięki którym nie raz i nie dwa suchą stopą wychodziłem z sytuacji w których byłem już pewny, że będę wychodził za kilka sekund skuty kajdankami, wspaniałe przeżycia mam związane z policją, choć zdarzały się też w mojej karierze takie skrajnie negatywne sytuacje, ale przez ok. 10lat podczas których częściej