Wpis z mikrobloga

  • 884
@telemach20:Sam jesteś z dupy wysrany.
Zgodnie z art. 163 kodeksu pracy plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy.
  • Odpowiedz
@krash: @krash Chyba ci się coś #!$%@?ło, pokaż mi gdzie w kodeksie pracy jest napisane że masz zaplanować opiekę nad dzieckiem zdrowym, gdzie jest wskazane że na urlop ma iść tylko określona ilość osób, każdy ma prawo do urlopu, gdzie jest wskazane że w danych miesiącach możesz wybrać tylko określoną ilość dni urlopowych?
  • Odpowiedz
  • 94
@telemach20 alenwies co to za pracą albo dział? Może produkcja na której pracuje 15 osób i do utrzymania zdolności potrzeba minimum 5 osób? Jak w pracach masz zespoły kilku osobowe to też nigdy cały zespół na raz nie bierze urlopu i ludzie muszą się zastępować. Naprawdę czy niektórym tu trzeba podstawowe rzeczy tłumaczyc? Jasne ostatni punkt z dupy wysrany ale reszta?
  • Odpowiedz
@pawel-wrobel: ale z czym masz problem? Normalni ludzie wysylaja plan urlopu na następny rok koło września i od razu maja zabookowany urlop. Polecam stronę kalendarz urlopowy gdzie można skorzystać z "promocji" tj polaczyc z dniami wolnymi
  • Odpowiedz
@czuczer: Ok, może się tutaj zagalopowałem, co nie oznacza, że wywieszenie takiej karteczki z żądaniami janusza powinno być akceptowalne, a poźniej wszyscy płaczą, że janusze robią co chcą.
  • Odpowiedz
Takie wytyczne urlopowe dostała moja różowa w robocie ( ͡º ͜ʖ͡º)


@pawel-wrobel: to ty wiesz, gdzie obowiązują te wytyczne i jaka jest tam specyfiką pracy. Spróbuj zaplanować lepsze wytyczne, mając za cel utrzymanie ciągłości pracy personelu. No dalej, wykaż się:-)
  • Odpowiedz
  • 22
@telemach20 to w jaki sposób twoim zdaniem w jakiejś małej foremce gdzie pewnie z 5 osób robi na produkcji a 3 jeżdżą wózkami przed brakiem ma to być komunikowane? Bo raczej maila służbowego nikt tam nie ma? Pewnie było jakieś "spotkanie" z załogą kiedyś tam więc dla pewności powiesili karteczkę żeby jak Karyna z Jurkiem najwbani przyjdą to mogli sobie przypomnieć. Takich małych foremek są tysiące, wszędzie. Mówię punkt o planowaniu wolnego
  • Odpowiedz
@czuczer: Być może podchodzę do tematu bardzo skrajnie, bo nie umiem sobie wyobrazić, że ktoś z przysługujących mi 26 świętych dni urlopu, nakazuje mi lub zakazuje jakiegoś postepowania związanego z urlopem, może dlatego, że mam nienormowany czas pracy i nikomu nie podlegam mam takie przeświadczenie, że o urlopie i jego czasie powinien decydować pracownik, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu tego z pracodawcą ale beż narzucania.
  • Odpowiedz