Wpis z mikrobloga

#tvpis #sejm Zachowania pisowców pokazują jak blisko byliśmy totalnej dyktatury. Jestem pewny, że po wygranych wyborach znowu próbowaliby wyłączyć tvn i mogłoby im się to udać. Teraz widzimy jak wszystko zabetonowali, nie chce wiedzieć co byłoby po kolejnych 4 latach, ten wrzask tyko pokazuje jak nie mogą pogodzić się z utratą kontroli.
  • 57
  • Odpowiedz
  • 1
@banan0 Czyli PO próbuje obejść konstytucję ustawą która nie ma podpisu prezydenta i żadnej mocy prawnej ale to PiS wprowadza dyktaturę? Masz udar czy jak?
  • Odpowiedz
@Korax no a nie wprowadzał dyktatury? Nie niszczył sądownictwa? Pamięć złotej rybki u pisowców jest dosyć częstym zjawiskiem
  • Odpowiedz
  • 2
@rimyi Lol, powiedz mi konkretnie jakie działania PiS i dla czego były tego kalibru co przejęcie TVP przy pomocy ustawy bez mocy prawnej i łamanie tym samym konstytucji? Pomijam już że twoja obecna odpowiedź jest w stylu "Jak PiS łamał prawo to źle, ale jak PO łamie prawo to dobrze!"
  • Odpowiedz
@Korax no skoro uważasz, że PiS nie zrobił nic podobnego kalibru to dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu bo będziesz umniejszał każdej rzeczy, na którą bym się powołał.
  • Odpowiedz
  • 1
@rimyi No przepraszam że jestem sceptyczny co do argumentów "Trust me broo". Ale podejrzewam że nie znasz przypadku gdzie PiS używał ustawy bez mocy prawnej albo podobnego kalibru łamanie ustawy zasadniczej. Nie mam czego umiejszac bo konkretnego przypadku nie podasz. Jedyne argumenty to "PiS zły bo tak mówią osoby które lubię".
  • Odpowiedz
  • 1
@TurboDynamo Przed chwilą mieli przejąć całą Polskę i wprowadzić dyktaturę a nagle są to miernoty które by nigdy tego nie potrafiły. Ciężko się zdecydować który przekaz lepszy, co?
  • Odpowiedz
Ale podejrzewam że nie znasz przypadku gdzie PiS używał ustawy bez mocy prawnej albo podobnego kalibru łamanie ustawy zasadniczej


@Korax: daleko szukać nie muszę, odwołanie sędziów TK i wybór 3 pisowskich i chociażby powołanie izby kontroli SN ((oo)). Jeżeli uważasz, że to nie jest ten sam kaliber (a nawet nieporównywalnie większy) to nie mamy o czym rozmawiać
  • Odpowiedz
  • 2
@rimyi To akurat ciekawa sprawa bo konstytucjonaliści mają o tym inne zdanie jeśli chodzi i trybunał i to że została złamana konstytucją to akurat przekaz opozycji. W którym miejscu złamano tu wg ciebie konstytucję? Co do obyczaju politycznego to się mogę zgodzić, ale co do prawa to raczej nie. W wypadku TVP masz raczej oczywiste olanie ustawy zasadniczej.
  • Odpowiedz
konstytucjonaliści mają o tym inne zdanie jeśli chodzi i trybunał i to że została złamana konstytucją to akurat przekaz opozycji


@Korax: uśmiałem się, nie powiem
  • Odpowiedz
  • 4
W wypadku TVP masz raczej oczywiste olanie ustawy zasadniczej.


@Korax: Masz na myśli art. 213 o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji? Bo mam wrażenie, że nie słyszałeś jak z tą instytucją obszedł się PiS, skoro dopiero teraz mówisz o "oczywistym olaniu ustawy zasadniczej". Weź miej trochę godności i #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 1
@MQs O czym ty #!$%@?? Na razie to każdy klakier PO fika kozły żeby nie przyznać że Tusk łamie ustawę zasadnicza bardziej niż kaczor. Jesteś kolejnym klaunem.
  • Odpowiedz