Wpis z mikrobloga

Ponawiam swoje pytanie, bo nie jestem amebą i jak coś obecna większość zacznie odwalać będę to krytykować.
Czy to przejęcie odbyło się w 100% legalnie?
Tą szczujnię trzeba zaorać, zniszczyć, ale musi to być wszystko książkowo zrobione legalnie.
Nie wierzę w wrzask odrywanych od koryta świńskich ryjów, nawet nie wspominam o Narodowej Radzie Mediów czy jak to tam PiS nazwał swoją instytucję, tylko o KRRiT. Czy bez nich rzeczywiście można od tak zarząd sobie wymienić?*

Kurła no, nieładnie by to wyszło gdyby to przejęcie odbyło się w stylu Sasinka Maowieckiego z pogwałceniem prawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

*Bo jeśli można, to trzeba to zmienić i to szybko. Bo za x lat będzie powtórka z rozrywki.

#tvpis #tvp #polityka
  • 15
@Jasak: Ponoć jest tam jakaś luka, że jak PIS "na rympał" powołał mimo konstytucji rade mediów narodowych, to teraz można zrobić takie coś, jako, że stan faktyczny już nie odpowiada teraz konstytucji. Przynajmniej ja to tak zrozumiałem.
@Jasak: Sprytny plan PiSowski na zabetonowanie się tam okazał się, jak większość PiSowskich pomysłów, prawniczym bublem. W skrócie, rzeczy na które PiS się powołuje są dziurawe jak szwajcarski ser, i bardzo łatwe do zakwestionowania. Wszystko jest więc legalne, choć gdyby PiS był kompetentny to mógł to prawnie zablokować. Wtedy najpewniej koalicja szukałaby innej drogi.
@wAr1948: Tylko czemu artykuł na interii nie wspomina nic o tym, że RMN wybierała władze mediów w nielegalny sposób. Zignorowano tutaj całą kwestię wyroku TK, który był w politycznej próżni od paru lat, bo był po prostu nie na rękę PiSowi...
@Viore dlatego że Interia to ten sam właściciel co RMF a jakie są powiązania osób dowodzących RMFem z PiSem i dlaczego np redaktor mazurek (specjalnie z małej) robi laskę pisowcom wiadomo od dawna :-)