Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem Jakie sledzie kupujecie, aby przygotować je w domu? Chciałam przygotować na wigilię sledzia w śmietanie, ale zawsze jak robię sledzie w domu, to mają intensywny smak i nie smakują nawet po przeróbce tak dobrze.
  • 13
  • Odpowiedz
@valse spróbuj, oceń. Jak jest z słony to odmocz i sprawdzają międzyczasie. Jak będą ok to zrób śledzie w śmietanie. Niestety nie ma innej metody
  • Odpowiedz
@valse śledzik z solanki będzie ok, tylko kup w jakimś sklepie rybnym żeby chociaż z wiaderka był, bo te pakowane w plastik w marketach są niejadalne! Filecik ma być jędrny a nie rozpadać się po wzięciu do ręki.
  • Odpowiedz
@valse: Umyj pod wodą i wsadź do mleka na całą noc. Potem właściwa obróbka, bede robiła jutro, pojutrze to wkleję zdjęcie i przepis takich które są tak dobre że wchodzą bez chlebka jak masło.
  • Odpowiedz
@valse: Ja polecam dobrze je obsuszyć, np. na ręczniku papierowym zanim je dodasz do śmietany.
Śledź z solanki ma bardzo dużo wody którą puszcza potem do śmietany, a to wcale nie smakuje dobrze.
Poza tym, tak jak radzi @Viking-, trzeba je najpierw spróbować, aby ocenić czy w ogóle trzeba je płukać.
  • Odpowiedz
@valse: Niestety, kupiłam majtasy z Lidla, Nautica w zalewie słonej. Nie są złe, sa duże, nie rozpadają się, słone jak diabli - ale jakby miała doradzić to lepiej kupić dobrego śledzia w oleju.
Moje pływaja już w wodzie, na noc wpakuję je do lekko posłodzonego, tłustego mleka, trzeba z nich wytępić niejadaną sól.
Zajebiste były w Tesco, co ciekawe sprzedawane pod ich marką tylko i wyłącznie przed świętami. No ale nie
  • Odpowiedz