Wpis z mikrobloga

@kojos: tarcza tego typu co masz, chodzi ci oczywiście o szlifowanie kąta, z lepszych to masz rubi, kwestia budzetu, każdą taką obrobisz. Idealnie jak masz flexa z regulacją obrotów i do tego pady. Co do porad najlepiej gdybyś ogarnął filmiki. Byle nie przetrzeć na krawędzi bo od razu wyszczerbisz i do wywalenia
  • Odpowiedz
@kojos: Taką tarczą to tylko do szlifowania chociaż ja preferuję dysk polerski do ścierania płytek ściennych, a do gresu trochę dłużej schodzi. Do tego tarcze polerskie Rubi, jedna lub dwie wystarczą na cały dom (wersja 50 lub 200).

Do cięcia ja korzystam z tej: https://allegro.pl/oferta/tarcza-diamentowa-do-gresu-cpr-125-super-pro-rubi-10591061455?snapshot=MjAyMi0wOS0xMlQxOTo0NjowMC44NzZaO2J1eWVyO2ZlMGQ2Y2E3MThlMTUzMzY3MTYyYWNjNWU0NWNmMmY3M2QyMWI0MjM5NjAwOGY4MTZkYjE5MzVhYTliZDdhZDc%3D

Wystarczy jedna na cały dom.

Narożniki cięte z ręki szlifierką 125 z regulacją obrotów wychodzą piko belo.
  • Odpowiedz
@kojos: ja najczęściej robię najpierw podłogę i potrm ją przykrywm kartonami. Co do dylatacji to byle się nie stykały lekko na kliniku i tyle.
  • Odpowiedz
@kojos co do kolejności to są różne szkoły. Ja bym robił najpierw ściany bo podłoga się nie zasyfi. Z kolei jak zaczniesz od podłogi to będzie łatwiej zachować tą dylatację między ścianą a podłogą. Dylatacji wystarczy ze 2mm.
edit: mam na myśli dylatację od poziomu płytek na podłodze do płytek na ścianach. jeśli chodzi o luz między płytkami podłogi a surową ścianą to daj tyle samo ile masz mm fugi na podłodze
  • Odpowiedz
@kojos: Szkoły są różne, ale osobiście uważam, że lepsza opcja to zacząć od podłogi i ją zabezpieczyć potem. A dylatacje to w zasadzie na grubość fugi jakiej używasz.
  • Odpowiedz
@chodzacy_internet: Szary gres barwiony w masie tnie się bardzo prosto, przy innych niebarwionych w masie nauczyłem się by po odrysowaniu lini cięcia najpierw przelecieć szlifierką płytko by zrobić tor do głębszego cięcia. Dzięki temu miałem mniej odprysków na takich płytkach drewnopodobnych i białych ala marmurowych. Na stół do cięcia połóż płytę z XPS albo EPS żebyś miał proste podłoże. Duże płytki jak dostaną delikatnej wibracji na nierówności to podczas cięcia gdzieś
  • Odpowiedz