Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak pogodzić się z tym, że nie dostanę się na wymarzone stanowisko? Odkąd rozpocząłem studia prawnicze chciałem zostać #sedzia. Niestety, jestem na to ewidentnie za głupi. Jestem przekonany, że nie dostanę się do #kssip i nie zdam #egzamin. Co radzicie? Pieprzyć to i pracować w korpo jako radca? Został mi rok do końca #studia a ja już obsrałem zbroję konkretnie. #przegryw #prawo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim jeśli jesteś za głupi, to dobrze, że się nie dostaniesz, przynajmniej nikogo nie skrzywdzisz.
Po prawie może pracować w wielu miejscach, większość z nich wymaga jedynie bycia niegłupszym od połowy populacji, poradzisz sobie, jeśli będziesz faktycznie pracował, a nie żalił się na wykopie.
@mirko_anonim: Skąd wiesz że jesteś za głupi? Mam znajomych co dostali się dopiero za 4 albo 5 razem. Jeżeli na prawdę chcesz być sędzią to próbuj. Najgorszy schemat to podjąć tylko jedną próbę dostania się do kssip, nie zdać i pójść od razu na korporacyjną. Znam całkiem sporo takich osób, do dzisiaj żałują, że nie spróbowali drugi raz. Traktowanie aplikacji radcowskiej jako opcji awaryjnej to nie jest dobry pomysł.