Wpis z mikrobloga

@mamabijeatataniezyje: Kiedyś wziąłem z hali rękawiczki robocze bo poprzednia para się rozwaliła. Dostałem zjebe i kazano wypisać pozwolenie na pobranie kolejnej pary. Kiedy i te się rozwaliły napisałem podanie i zanioslemu. Dostałem zjebe, że zamiast wziąć i pracować dalej to marnuję czas na pisanie jakiś podań. Praktiker jakieś 22 lata temu. Koloryzowane XD
@j3sion: Dokładnie, u mnie można było posprzątać biuro całe na błysk, magazyn, poukładać kartony, posegregować śmieci, posprzątać po kolegach którzy "nie mają czasu", napalić w piecu, pomóc koleżance z biura (w sensie zrobić za nią żeby więcej instagrama mogła przejrzeć), posprzątać auta firmowe mimo sprzątania tydzień wcześniej i milion innych rzeczy.
@Hobbit162: takie czasy już dawno minęły, nikt nie będzie robił niczego poniżej ich kompetencji. Posprzątać elektryk może po swojej robocie, jakieś resztki powyrzucać, zrobić inwentaryzację części. Nawet polecenie służbowe musi tyczyć się bezpośrednio stanowiska które zajmujesz.

Czyli jak jesteś elektrykiem to sprzątać biura ci nie mogą kazać. Umowy z tak szerokim zakresem obowiązków nikt nie podpisze, więc pewnie dlatego stoją i czekają na serwis.
@greenbong mamy, ale pracują podczas dwóch dziennych zmian, w nocy jak coś się zepsuje to dzwonimy do zewnętrznej firmy która ogarnia

@j3sion @hosearkadiomorales najważniejsze jest , żeby jak ludzie przyjdą do pracy to żeby działało, bo na nocce jest tylko kilka osób

@wqon jak wyeliminują przyczynę to co wtedy będą naprawiać ( ͡º ͜ʖ͡º)

@spychowski takie wielkie "skrzynie" z serwerami i masą kabli

@orzeszkiy 500€ za przyjazd
@lewniesprzymierzasiezkojotem: bardzo dobrze, nigdy przenigdy nie wychylaj się ponad swoje uprawnienia. To co korpo i januszeksy mają wspólnego, to że jakbyś miał wypadek to oba z taką samą gorliwością wykażą, że pchałeś łapy tam gdzie nie powinieneś żebyś nie dostał odszkodowania. Ciesz się swoimi 2h wolnego, a jak firma skąpi na 3 zmianę UR-u to ich problem.
Pozdrawiam, podpisano pan #!$%@? wielki inżynierek z biura co schodzi tylko na produkcję dupę
Posprzątać elektryk może po swojej robocie, jakieś resztki powyrzucać, zrobić inwentaryzację części.


@j3sion: napisz jeszcze ilu widziałeś takich elektryków, którzy sprzątali po sobie i zostawiali porządek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Się jeszcze chamy potrafili wykłócać, że to co zostawiają to sprzątaczka posprząta, albo jakiś "młody", który jest do przyuczenia.
@tiramisu02: przynajmniej jednego, robił mi gniazdka w kuchni i podłączał kuchenkę. Sprzątnął wszystko po sobie i nawet gładź położył jak pro. W zakładzie też zazwyczaj pozamiatają czy wywalą zużyte świetlówki czy inne części.
@Zaqwsxe Jeszcze nie widziałem obiektu przemysłowego, w którym elektrycy od utrzymania ruchu pracowaliby na 2 lub 3 zmiany. Za to zawsze pracowali na jedną zmianę, plus ewentualne call out’y przez cały tydzień 24h, co jakieś 4-6 tygodni.
Sam raz dostałem zjebę, że otworzyłem skrzynkę, żeby zrestartować falownik, a innym razem z kolei za to, że zamiast zrobić to samemu, czekałem na elektryka zmianowego.


@mamabijeatataniezyje: łaska Janusza na pstrym koniu jeździ.