Wpis z mikrobloga

Udało mi się dorwać fajną ramę Sworks Venge Carbon 11r w wersji Saxo Tinkoff i chce złożyć sobie szosę od podstaw. Siodło kiera i koła już jest i właśnie zastanawiam się nad osprzętem. Nie chce wywalać bardzo dużo kasy, bo to dodatkowy rower, jednak chciałbym też wykorzystać potencjał wagi tego roweru. Co polecacie jeżeli chodzi o osprzęt i dlaczego? #szosa #rower
  • 9
  • Odpowiedz
@Triathlete1987: Gdzieś na olxach widziałem 11rzędową grupę Di2 6870 za 2k. Zrobiłem taki upgrade w mojej szosie i to były najlepiej wydane pieniądze na rowerek ever. Precyzja, szybkość i brak regulacji (oprócz tej pierwszej). Polecam gorąco.
  • Odpowiedz
@Triathlete1987:
Ja bym szedł w SRAM AXS, trwałość dużo większa niż Shimano, no i jak w elektronice precyzja! Ale wszystko zależy od budżetu, bo od samego osprzętu nie pojedziesz szybciej!
  • Odpowiedz
@pawulot: ostatnio na fb widziałem 105 di2 12s za 2k.

@Triathlete1987: Wybór osprzętu do roweru to trudny, ale fajny wybór. Nie dam Ci odpowiedzi, bo myślę, że sam wiesz co byś chciał. Zadam jednak trochę pytań.
1. koła na tarcze czy hamulce na obręczach?
2. elektryka czy linka?
3. sram czy shimano?
4. nowe czy używane?

Po odpowiedzi na te pytania, zacznij szukać co będzie odpowiadało.

Sam zmieniam zawsze całe
  • Odpowiedz
@jagodowy_krol chciałbym napewno szczęki i Shimano 11s bo mam taki osprzęt na kozie, więc trenażer czy koła łatwiej będzie zawsze zmieniać. Nie miałem nigdy Di, ale sam niewiem czy to potrzebuję… i wolałbym chyba jednak nowy osprzęt.
  • Odpowiedz
@Triathlete1987: jeśli nowy 11s + szczęki - będzie ciężko, już nawet 105 nowy model, jest na 12s. Tiagra pewnie wyjdzie za rok, to będzie pewnie 11s, aktualnie jest 10s.
Myślisz podobnie jak ja, podobny osprzęt to są moje przemyślenia:
W takiej sytuacji szukałbym 105 r7000 lub Ultegra r8000, nawet używane, w dobrym stanie.
Kaseta czy tarcze w korbie - rzecz którą można zmienić.
Klamki ważne aby były ładne. Jeśli używana -
  • Odpowiedz