Wpis z mikrobloga

Nasze mamy i babcie to ostatnie pokolenia polskich kobiet, które bedą potrafiły obsuszyć ziemniaki po ugotowaniu. W chwili ich smierci umiejetnosc ta zaginie w spoleczenstwie bezpowrotnie. Dzisiejsze juleczki nie kwapią sie do kuchni, nie kultywują zadnej staropolskiej tradycji i gdy tylko mogą stosują gotowce i catering. Nasze dzieci i wnukowie nie zjedzą już kopytek, pierogów czy nawet domowego makaronu bo ich matki nie bedą potrafily zagniesc byle jakiego ciasta. Wspolczesne oskarki i julki prawdopodobnie wymrą z glodu bo ich rodzice nie przekazują im też żadnej wiedzy z zakresu hodowli i uprawy warzyw i owoców, wiekszość z nich uważa że marchewki, buraki czy rzodkiewka trafiają do nas bezpośrednio ze sklepu. #polskiedomy #rozowepaski #gotujzwykopem #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski
daeun - Nasze mamy i babcie to ostatnie pokolenia polskich kobiet, które bedą potrafi...

źródło: temp_file6237784101571800051

Pobierz
  • 82
@Linnior88: to akurat nie jest prawda, bo jeszcze te 40 lat temu, gotowanie przez kobiety w domu było powszechne, natomiast hodowanie świń i ubijanie ich nie tak bardzo, nawet na wsiach. Tzn. ja to się wcale nie dziwię i nie tęsknię do tego, żeby mi jakaś kobieta gotowała domowe obiadki. Ale prawdą jest, że teraz jest mnóstwo narcyzów po obu stronach, którzy zrobienie czegoś dla kogoś uznają za jakieś niesamowite poświęcenie,
@daeun: xD lubie gotowac. Żadna kobieta pracujaca 8h + dojazdy niezbyt bedzie ckciala #!$%@? pol kuchni i sie narobic sie aby zrobic cos tluczacego i niezbyt wartosciowego jesli nie ma przyjemnosci z gotowania.
Ty umiesz sadzic warzywa? Nawozic gownem? Obslyzyc rodzaca krowe? Zabic swinie tak aby sie nienacierpiala? No dawaj, pewnie bimbru tez nie potrafisz upedzic.

Pozdrawiam z dzis robionymi ruskimi
zimno_mi - @daeun: xD lubie gotowac. Żadna kobieta pracujaca 8h + dojazdy niezbyt bed...

źródło: IMG_6476

Pobierz
@humun Tu nie ma nic śmiesznego. Wierzę rzeczy w życiu robi się "odruchem Pawłowa". Nie mniej jednak, chociaż też daje masło i śmietankę 30% do puree to te nadprogramowa woda z gotowania jest mi to niczego nie potrzebna, a odstawienie odkrytego gara na kilkanaście sekund spowrotem na wciąż palący się palnik noc mnie defacto nie kosztuje i nie widzę powodu by to zmieniać. Chociaż pewnie nie ma to zauważalnego wpływu na smak
@Viking- nie no zmianę jakas na pewno wprowadza jesli chodzi o smaku bez powodu sie tego nie robi, pure pewnie jest tez bardziej sypkie. Ja tego nie robie bo poza tym ze pierwszy raz o tym usłyszałem to za pewne byn to przypalił bo bym zapomnial;)
@daeun: #!$%@? tak średnio postarany. Przy obecnym #!$%@? czas jest zbyt cenny by poświęcać go na codzienne gotowanie. Gotowanie staje się hobby. A tak w ogóle to wcale nie trzeba osuszać ziemniaków na gazie, wystarczy odstawić je na kilka minut bez pokrywki.