Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka kolejowa

W Tychach jest tor kolejowy który prowadzi wzdłuż DK44 (Mikołowska) przecinając skrzyżowania np ulica Asnyka czy Burschego. Sposób w jaki to robi jest dość specyficzny bo pomyśleć by można że to tramwaj. Gdyby nie krzyże św Andrzeja przy znakach.

Tor to fragment bocznicy ze stacji Tychy do Browarów Tyskich (
Kompania Piwowarska S.A. - Tyskie Browary Książęce) ale czy bocznica jest użytkowana tego nie wiem niestety.
#slask #tychy #kolej #ciekawostki #pociagi
sylwke3100 - Taka ciekawostka kolejowa

W Tychach jest tor kolejowy który prowadzi wz...

źródło: temp_file934120134885304725

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
czy bocznica jest użytkowana tego nie wiem niestety.


@sylwke3100: Jest użytkowana, ale bardzo, bardzo rzadko - podejrzewam, że te tory widzą koła pociągu dosłownie z kilka razy w roku. Ja w minionym roku raz byłem świadkiem przejazdu składu i wtedy jechał bardzo wolno - niemalże tempem marszu.
  • Odpowiedz
  • 1
ale czy bocznica jest użytkowana tego nie wiem niestety.


@sylwke3100 Jeszcze jak ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Taka ciekawostka do ciekawostki: kiedy pociąg wjedzie na tę bocznicę, to musi stosować się do przepisów ruchu drogowego, czyli przecinając w/w skrzyżowania musi się dostosować do sygnalizacji lub znaków drogowych. Czyli, de facto, zachowuje się właśnie jak tramwaj.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fanath Sporo częściej, zwłaszcza w sezonie letnim. Tylko widzę, że ostatnio chyba transporty są planowane w takich godzinach, żeby jak najmniej wkurzać ludzi jeżdżących przez Tychy.
  • Odpowiedz