Wpis z mikrobloga

@JanTadeusz już nie mam fobii od kilku lat, ale czasem boję się że wróci.

W ogóle nic mi teraz zbytnio nie przeszkadza, ale zapisałem się teraz na terapię żeby wszystko na zimno przeanalizować, skoro mam siły na to.
@silencieuse: @JanTadeusz jaki nurt będzie lepszy według was na moje zaburzenia? cbt czy psychodynamiczny? Mam wiele objawów psychosomatycznych np. uderzenia gorąca, ogromnie się poce, jestem cały czas czerwony na twarzy, mój popęd seksualny dosłownie od 3 lat nie istnieje - wszystko na tle psychicznym. O dziwo leki od psychiatry poprawiły mi samopoczucie i nawet libido wróciło ale tylko na jakiś miesiąc, zapewne dlatego że nie połączyłem leków z psychoterapią. Nie potrafię
@JesteMlodyGzGdyni to raczej CBT potrzebujesz a potem jak już będziesz stabilny możesz pomyśleć o jakiejś doświadczonej osobie psychodynamicznej. Z Lublina jesteś? Poszukam ci kogoś zaraz.

Narkotyki i nie tylko może sugerować trwałe zmiany w mózgu ale to raczej testy by ci się przydały, czyli poradnia zdrowia psychicznego dla dorosłych. Prywatne gabinety tego nie robią, duże koszty arkuszy oraz dużo czasu zajmuje pisanie opinii.
podaje same konkrety i nie pozostaje gołosłowna


@silencieuse: inaczej: nie kryje się, że wykłada pseudonaukę

Znaczna część życia umysłowego człowieka jest nieświadoma. Podejście psychodynamiczne zakłada, że na życie człowieka wpływają:

-nieświadome mechanizmy wewnętrzne,

-nieświadome konflikty wewnętrzne,

-ukryte potrzeby.

i więcej
@Koobik: zastanawia mnie też czy sama psychoterapia psychodynamiczna może sprawić że zaburzenia somatyczne np. uderzenia gorąca na tle nerwowym mogą zniknąć? czy jednak bez leków sie nie obejdzie. Tak wgl ile czasu juz chodzisz na terapie i co zauważyłeś za zmiany>?
@JesteMlodyGzGdyni najpierw leki raczej w takich somatach, ale dzięki terapii uważam, że mogą jak najbardziej zniknąć. Byle bez pośpiechu i cierpliwie.

Ja zacząłem się teraputyzować w 2018 ale miałem dużo przerw w tych terapiach. Dużo pracowałem nad sobą dzięki lekom, bo przestało mnie paralizowac że strachu.
@Koobik: ilu terapeutów przerobiłeś żeby znaleźć tego odpowiedniego, czy może udało się za 1 razem? czy dotarłeś już do źródła swoich problemów dzięki psychoterapii i możesz śmiało powiedzieć że psychodynamiczna zmieniła twoje życie w połączeniu z lekami?
@JesteMlodyGzGdyni jest batdzo skuteczna na pewno i jestem bardziej świadomy swoich problemów i potrzeb oraz skąd się to wzięło. Z taką świadomością żyje się dużo lżej. Ja na nią trafiłem szybciutko na odwyku prywatnym, gdzie jedna z opiekunek mi ja poleciła jako specjalistę w depresjach i po jednej-dwóch sesjach już wiedziałem że mamy wspólne flow. Później też było parę terapeutek ale żadna jej nawet w połowie nie dorownywala