Wpis z mikrobloga

Witam, Mirki
Kupiłem 3 miesiące temu okap Marki Electrolux LFP326FB i dopiero dzisiaj do mnie doszło że ten okap w ogóle nie zaciąga pary ! Intensywne gotowanie i para się unosząca idzie bokiem;/ test kartki czyli przyłożenie do okapu oblany kartka nawet na biegu 3 ledwo się trzyma po czym odpada, okap podłączony do wyjścia wentylacyjnego pod okap, zamontowana klapa zwrotna przy samym wyjściu do wentylacji. Po zdjęciu rury przed wyjściem do wentylacji, leci powietrze, klapy na otwarte. Test bez klapy zwrotnej tez oblany co może być przyczyną. Model ma wszędzie dobre opinie XD wręcz wzorowe a u mnie taki bubel. Jedno co zauważyłem to po zdjeciu filtra tego prostokąta zaiast zaciąganego powietrza częściowo czuję jkaby on dmuchał, a nie zaciągał wręcz na 100% częściowo dmucha... ma ktoś możę rozwiazanie, lub może takie urządzenie i chciałby się podzielić opinią lub filmem z użytkowania. Tragedia
#technologia #okap #electrolux #elektronika #kuchnia #remontujzwykopem #remont #agd #kuchnia #gotowanie #wentylacja
  • 4
  • Odpowiedz
Test bez klapy zwrotnej tez oblany co może być przyczyną.


@Tippex17: niedrożny kanał wentylacyjny? W samym okapie też sprawdź, może ma jakieś filtry węglowe fabrycznie zafoliowane, gdzie powinieneś usunąć folię? Albo zwyczajnie te filtry wywalić w cholerę, skoro okap podłączasz do wentylacji.
  • Odpowiedz
  • 2
@Jarek_P: kanał drożny, rura też bo na wyjściu jako tako wieje, skoro ma siłę popchnąć klapy. Ten filtr to te prostokątne takie z siatki, węglowych nie mam założonych, co najlepsze okap ma moc 410m3/h to tez nie mało patrząc po innych markach a tu taki klops. Później spróbuję wrzucić film jakiś, z tego jak on działa.
  • Odpowiedz
@Tippex17: przy 400m^3/h to jest już huragan. Pierwsze co bym stawiał to zamknięte okno i nie ma skąd powietrza brać. Ale jak testowałeś odłączony od komina to nie to. Albo zapchane łopatki, albo uszkodzone sterowanie/silnik ewentualnie wirnik spadł z osi silnika.
  • Odpowiedz
  • 1
dobry tok myślenia @wypokowy_expert spec co zakładał okap to rurę odprowadzającą przykręcił na wkręt do wyjścia w okapie… wkręt przeszedł na wylot i klapy które chciały się podnieść były zablokowane czyt. Zamknięte dlatego też powietrze cofało się do okapu. Tak teraz wieje jak huragan!!! A to co się wydarzyło! To fuszerka pełną gembą. Dzięki za podpowiedzi
  • Odpowiedz