Wpis z mikrobloga

dywersyfikacja to dla warena buffeta


@mlodyprezes: ale wiesz że on i Munger byli zdania że dywersyfikacja jest dla ludzi którzy się nie znają na rynku (nie ma w tym nic złego)? Zawsze mówił na spotkaniach że gdyby miał operować małym kapitałem do 1 mln $ to by był zawsze załadowany po same kule w jakąś spółkę, ponieważ mając mały kapitał ma się tysiące więcej możliwości.

Nawet używali zwrotu Petera Lyncha "Diworsification"
  • Odpowiedz
ale wiesz że on i Munger byli zdania że dywersyfikacja jest dla ludzi którzy się nie znają na rynku (nie ma w tym nic złego)? Zawsze mówił na spotkaniach że gdyby miał operować małym kapitałem do 1 mln $ to by był zawsze załadowany po same kule w jakąś spółkę, ponieważ mając mały kapitał ma się tysiące więcej możliwości.


@Ghost2: Ale wiesz, że on to pieprzy mając całkowicie inny kapitał. Tak,
  • Odpowiedz
@ThisIsAComment: Jak był młody i miał dużo mniej pieniędzy to miał dużo mniejsze portfolio. On, Munger i Peter Lynch są zdania że jeśli wiesz co masz nie potrzebujesz więcej niż 3-4 firmy w portfolio bo i tak nie ma tylu wspaniałych biznesów.
Ghost2 - @ThisIsAComment: Jak był młody i miał dużo mniej pieniędzy to miał dużo mnie...
  • Odpowiedz
  • 0
@Ghost2: byl taki gosc Nicolas Darvas, nie mial on tez pojecia o rynku ale nie pakowal sie w wiele pozycji raczej malo, a zarobil 2mln$ na gieldzie, nie pamietam z ilu zaczynal bodajze 10k$, poza tym nie interesowal sie rynkiem wcale a z zawodu byl... tancerzem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wydaje mi sie, ze dzisiaj jest tyle informacji, newsow, danych i roznych zmiennych ze analizowanie kilku spolek
  • Odpowiedz
Jak był młody i miał dużo mniej pieniędzy to miał dużo mniejsze portfolio. On, Munger i Peter Lynch są zdania że jeśli wiesz co masz nie potrzebujesz więcej niż 3-4 firmy w portfolio bo i tak nie ma tylu wspaniałych biznesów.


@Ghost2: Od 2013 kupuję akcje, roku ze stratą jeszcze nie zamknąłem. Od około 2 lat mam już naprawdę fajny kapitał (powyżej moich rocznych zarobków z pracy), przez co interesuję się
  • Odpowiedz
nie wiem jak można obserwować jednocześnie 20 spółek


@Ghost2:
Nie do końca rozumiem. Chyba nie sądzisz, że siedzę i śledzę każde najmniejsze poczynania spółki? Śledzę ogólne newsy czy nic się nie pojawia, raz na kwartał / pół roku usiądę i przejrzę sytuację.

Jeżeli kupiłem coś, to miałem długoterminowe podstawy. Nie kupuję tego pod robienie kółek tylko przyjmuję, że z rok albo dwa lata potrzymam co najmniej.
  • Odpowiedz