Wpis z mikrobloga

#angielski #naukajezykow
Szukam jakieś fajnej apki/platformy dla mojej mamy do nauki angielskiego. Po prawie roku z #duolingo już tylko klepie powtórki.


Idealnie by było jakby była w podobnym modelu finansowania co duolingo, czyli że da się za darmo, chociaż pewnie jakaś niewielka kwota byłaby do przełknięcia. No i super jakby był nacisk na rozmowy, bo w duolingo to głównie słuchanie i czytanie, ale obawiam się że taka opcja wymagałaby udziału fizycznej osoby w postaci lektora :/
  • 8
@Mikoma mówiłem ale mówi że artykuły ciężko chociaż ma pakiet onetu premium gdzie jest też praca angielska.
Z rozmów online to znalazłem parę np. https://Free4Talk.com może spróbuje, chociaż tam dużo Ahmedów siedzi, no ale może z kimś tam pogada jak się w końcu przekona.
Spotkania lokalne to może być dobry pomysł, dzięki, muszę poszukać czy coś jest w okolicy ()
@nilmerg wg mnie bardzo dobrze. Ona już znała wprawdzie inny język - niemiecki - więc może jej to pomogło na start, chociaż pewnie parę słówek było false friends.
Słówka bardzo dobrze, czasem lepiej niż ja a ja używam angielskiego na codzień w pracy XD
Z mówieniem gorzej, dlatego musi rozmówki poćwiczyć. Myślę że w sklepie by się dogadała jakby ja do tego zmusiła sytuacja, no ale zdecydowanie brakuje jej praktyki w tym
i jak oceniasz jej progres? Bo nie brak opinii, że to guzik daje, a po roku systematycznego użytkowania to już można pewnie ocenić.


@nilmerg: Duolingo jest extra i daje bardzo dobry progres, po prostu ludzie odbębniają jedną lekcję na tel w 2 minuty i potem wypisują, że "uczę się z duolingo od dwóch lat i nic nie potrafię" ;). To tak jak w szkole kiedy ktoś twierdzi, że się uczy języka