Wpis z mikrobloga

Tam pewnie gruba kasa za kurtyna jest kręcona. Nie wierzę żeby te programy były robione z myślą o obywatelach.

Wartość mojego aktualnego mieszkania które kupiłem za 10,5k wzrosła do poziomu 15-16k i wcale mnie to nie cieszy. I to miało być mieszkanie przejściowe bo droższego bałem się bać. I teraz #!$%@?, raczej zostanę w nim na dłużej.

Sory proszę państwa, ale zarabiam ponad 25k zł netto a czesto nawet i więcej ale nie jestem na tyle #!$%@? żeby kupować mieszkanie na Bielanach czy Mokotowie za 20-22k zł za metr. One nie są tyle warte. To już naprawdę mocno odleciało.

#nieruchomosci
  • 47
@eskejper: wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto zarabia więcej niż 15k (wszyscy zarabiają znacznie lub nieznacznie mniej), a absolutnie każdy z nich ma własne mieszkanie w Wawie kupione w stanie deweloperskim maksymalnie 5-6 lat temu, niektórzy kupowali nawet w tym roku.
Tak, ceny #!$%@?ło.
Tak, bolałoby mnie w #!$%@? wydanie takiej kasy na mieszkanie (swoje kupiłem 5 lat temu za śmieszne pieniądze, ale też w sypialnianej dzielnicy. Wartość wzrosła w
wśród moich znajomych nie ma nikogo, kto zarabia więcej niż 15k (wszyscy zarabiają znacznie lub nieznacznie mniej), a absolutnie każdy z nich ma własne mieszkanie w Wawie kupione w stanie deweloperskim maksymalnie 5-6 lat temu, niektórzy kupowali nawet w tym roku.


@wcfilmowe: bo masz szczerych znajomych. Malo kto zarabia takie pieniadze, po prostu ludzie albo robia to w parach albo po prostu nie wydaja na bzdury ciagle. Ot cala tajemnica "sukcesu"
@black_coffe Polaki kupują, bo nie mają wyjścia, gdzieś mieszkać muszą, a nie wiem czy wiesz rekinie rynku nieruchomości, wraz z ceną mieszkań rośnie cena ich wynajmu. Wśród moich znajomych każdy kto kupuje mieszkanie chwali się tym ile taniej względem rynku udało mu się kupić, a nie jak drogo.
@eskejper: ja zarabiam 29k/ miesiąc i też wolę sobie żyć w tanim i małym mieszkanku. Nie widziałem też sensu wydawać kasy na sprzątaczy (wiem, że by się przydali bo w mieszkaniu rozłożył się jakiś facet i robali coś za dużo no ale te stawki są szalone).
@eskejper mozna podziękować pisowi że 8 lat nauczył społeczeństwo że państwo pomoże i nie trzeba robić a na koniec wrzucił wisienkę ja torcie bk2% . Oczywiste że nowy rząd tego nie mógł uwalić bo na starcie by przegrali następne wybory. PiS by grzał temat że Tusk tylko zabiera
@gharman:

teraz to na wykopie juz kazdy 25k netto zarabia?


Rozstrzał w spoleczenstwie jest ogromny. Z mojego otoczenia:
- Ja mam średnio ~40k na reke
- Moja dziewczyna ma 15k, a jej siostra zarabia minimalną
- Mój przyjaciel jest zadowolony, że zarabia 8k
- Jeden mój kumpel ma co miesiac 160k
- Znam goscia co ma wlasna firme i ponad 500k / mies (totalnie niepozorny typ, a byl w Forbesie)
@bugzer: Przed wejściem w życie Polskiego Ładu, zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów, drugi próg podatkowy (czyli ówczesne 5k netto z lekkim hakiem) na umowie o pracę miało 3,5% pracujących.

Doliczając do tego ludzi na B2B, a także osoby czerpiące przychody z dywidend, wychodzi na to, że wykop peel to siedziba elity społeczeństwa, która lubuje się w patostrimach, a także w plusowaniu chińskiego gówna w promocji za 5 USD na Ali.
@bugzer:
1. jak widać po wykresach już mało kto kupuje, najczęściej już ktoś po prostu ma i często mu rodzice pomogli dwudziestoletnimi oszczędnościami z skarpety lub sprzedażą no działki. Majątek>>>zarobki
2. Nikt nie pisał ze OP nie ma mieszkania. OP mimo 25k ogromny problem komfortowo zamieszkać a mieszkania które mamy były przejsciowe, kupione po taniości. 30lat temu w rodzinie z podstawowymi zarobkami robola kupowali 60m2+ i budowali domy. Teraz jest patologia