Wpis z mikrobloga

Tam pewnie gruba kasa za kurtyna jest kręcona. Nie wierzę żeby te programy były robione z myślą o obywatelach.

Wartość mojego aktualnego mieszkania które kupiłem za 10,5k wzrosła do poziomu 15-16k i wcale mnie to nie cieszy. I to miało być mieszkanie przejściowe bo droższego bałem się bać. I teraz #!$%@?, raczej zostanę w nim na dłużej.

Sory proszę państwa, ale zarabiam ponad 25k zł netto a czesto nawet i więcej ale nie jestem na tyle #!$%@? żeby kupować mieszkanie na Bielanach czy Mokotowie za 20-22k zł za metr. One nie są tyle warte. To już naprawdę mocno odleciało.

#nieruchomosci
  • 47
  • Odpowiedz
@eskejper: same here. Od roku zarabiam ok 2 pensji seniorskich, planowałem kupić mieszkanie, ale nie chciałem się pakować w duży kredyt biorąc pod uwagę niestabilną sytuację na rynku (najpierw covid potem masowe zwolnienia w IT). Ceny odjechały i teraz nie mam zamiaru płacić 1.5 mln za 80m na bemowie xD Kogoś srogo pogrzało z tymi cenami. Ale zauważyłem też że ostatnio jest bardzo mało ofert sprzedaży mieszkań. W filtrach mam ustawiony
  • Odpowiedz
na wykopie klasycznie spęd zarbasów 25k + xD. Teraz 15k to wstyd sie przynać, że się zarabia xD Najlepsze jest to, że naszych wykopowych zarobasów nie stać na mieszkania i muszą wylewać swoje żale na wykopie. Więc kto to kupuje? zarbasy 50k+? Ilu takich mamy wpolsce? Chociaż pół promila?


@bugzer: Ale weź oblicz sobie ratkę przy mieszkaniu za milion na warunkach rynkowych obecnie zanim powiesz, że 25k to literalnie miliarder, ok?
  • Odpowiedz
@Khaine: ale mordo nikt tu nie mowi ze to jest duza kwota XD tak jak pisalem wczesniej ukrainiec kafelkarz tyle wciaga co mi mieszkanie robil miesiac temu xd
  • Odpowiedz
ale mordo nikt tu nie mowi ze to jest duza kwota XD tak jak pisalem wczesniej ukrainiec kafelkarz tyle wciaga co mi mieszkanie robil miesiac temu xd


@bugzer: No to może Ukraińcy kafelkarze kupują te mieszkania, bo ja właśnie zarabiając około 20k na rękę nie chciałbym na 30 lat brać na siebie kosztu stałego w okolicy 8k zł miesiąc w miesiąc, bo to jest skrajnie ryzykowne. Problem w tym, że ludzie
  • Odpowiedz
@Khaine: ale przy takich zarobkach mogles kupic fajne mieszkanie jescze w 2023, czmeu tego nie zrobiles tlyko wylewasz zale na wykopie ? Ja kupiłem w trójmiescie na BK2 i place teraz rate 2250zl za 3 km od centrum mieszkanie 53 metry od deva
  • Odpowiedz
@bugzer: Ja bym nie kupił mieszkania poniżej 70m. Obecnie mieszkam na 40m i nie tknę osranym kijem niczego mniejszego niż 70m, prędzej dom wybuduję niż się pozwolę zamknąć w takim więzieniu na kilkadziesiąt lat. Pracuję zdalnie więc dla mnie większa powierzchnia mieszkaniowa nie jest w żadnym stopniu opcjonalna. 50m dla rodziny 2+1 nawet to jest o wiele za mało aby to nazwać godnymi warunkami życia.

Mieszkanie to inwestycja na minimum kilkanaście
  • Odpowiedz