Wpis z mikrobloga

#xtb #gielda

Cześć,
Zaczynam swoją przygodę na XTB i mam kilka pytań. Widzę że wykop ma dość sporo wątków to może ktoś pomoże.
Chcę zainwestować w ETFy(iShares) i nie wiem w której to zrobić walucie. iShares umożliwia inwestycję i w EUR i USD ale jakie są różnice i w czym bardziej się opłaca? Kolejne pytanie dotyczące waluty obcej jak wygląda sprawa z rozliczeniem podatku przy sprzedaży. Czy XTB wysyła potencjalną wartość zysku w walucie obcej do US(jak się z tego potem sensownie rozliczyć żeby nie mieć problemów)? W złotówkach to nie występuje ale 0,5% na przewalutowaniu robi swoje....
Z góry dzięki za pomoc :)
  • 5
  • Odpowiedz
Jeśli chcesz inwestować w walucie to najlepiej otwórz konto walutowe na xtb. Można mieć kilka kont jednocześnie
  • Odpowiedz
  • 0
@Wookie2020 w takim rozumiem że w kwestii podatku wgl nie muszę się martwić i XTB robi to za mnie i pit już gotowy będę mieć w swoim portalu gov.pl ?
  • Odpowiedz
Chcę zainwestować w ETFy(iShares) i nie wiem w której to zrobić walucie. iShares umożliwia inwestycję i w EUR i USD ale jakie są różnice i w czym bardziej się opłaca?


@Ristoo: W samym XTB najbardziej opłaca się handlować w tej samej walucie w której prowadzi się rachunek - wtedy nie ma 0,5 prowizji. A z punktu widzenia transferów kasy (przelewy) EUR jest zazwyczaj tańszy niż USD bo idzie jako SEPA zamiast
  • Odpowiedz