Wpis z mikrobloga

Chyba warto czekać na wersje super kart od zielonych. Jak 4080 super serio będzie z MSRP $999 to miodzio.

Pojawiają się informacje i leaki z nvidii, że właśnie tyle będzie kosztować bo chcą zabić popyt na 7900 XTX (,)

Tutaj więcej info: https://www.notebookcheck.net/Latest-RTX-40-SUPER-pricing-leak-reveals-enticing-RTX-4080-SUPER-RTX-4070-Ti-SUPER-and-RTX-4070-SUPER-MSRPs.789269.0.html

https://www.dexerto.com/tech/rtx-40-super-pricing-leaks-its-good-news-for-gamers-2457191/

#nvidia #pcmasterrace #amd #kartygraficzne
saggitarius_a - Chyba warto czekać na wersje super kart od zielonych. Jak 4080 super ...
  • 13
  • Odpowiedz
@saggitarius_a: Ale 24GB VRAMu nadal będzie tylko przy 4090, a 4070 które wydajnościowo jest na poziomie 3090 nadal będzie go miała o połowę mniej żeby nie było zbyt dobrze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@saggitarius_a: Spoko, teraz pokaż mi wsparcie ROCm pod Windowsem.

Ano tak, nie ma, więc jak chcesz bawić się w ML to jesteś skazany na Nvidię bo AMD spało kiedy to Nvidia zdominowała rynek poprzez wszechobecne i proste wsparcie dla CUDA. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Akuzativ94: Dokładniej to chciałem powiedzieć 4070 Ti na poziomie 3090. W każdym razie co z tego że wydajność porównywalna skoro ma o połowę mniej VRAMu? Ale, Nvidia to Nvidia, oni wiedzą lepiej xD
  • Odpowiedz
@supra107: Do grania w WQHD 12GB wystarczy spokojnie. Ja np. gram w 4k i tu się robi już problem z taką pamięcią :)
Wiadomo, inaczej by robili, gdyby gracze zagłosowali portfelami. Ja niestety mam takie podejście, że życie jest jedno i jeżeli nvidia ma najlepsze karty, to je będę kupował, a nie się obrażał na to. To moje hobby, granie, a coś z życia trzeba mieć, nawet jak mnie jebią w
  • Odpowiedz
@Akuzativ94: Wiesz, chodzi tylko o to aby kasa nie szła do kieszeni Nvidii. A na rynku używanym masz takie RTXy 3090 z 24GB VRAMu. W sam raz pod Stable Diffusion, a Jensen nie dostanie z takiego zakupu ani grosza. Można dalej kupować od zielonych, ale tak żeby zieloni na tym nie zarabiali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@supra107: Zgadzam się, dlatego moją poprzednią kartą była używana 3080, jeszcze poprzednią 2080 Super, a jeszcze jeszcze poprzednią 980 Ti ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz niestety dałem się ponieść i sobie pozwoliłem na nówkę 4080, ale co niemal doprowadziłem do bankructwa Nvidii, to moje ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz