Wpis z mikrobloga

Opłaca się jeszcze robić zęby przed trzydziestką?
I tak nigdy nie będę z kimś, więc to bardziej dla samego siebie, ale z drugiej strony sam siebie nie szanuję, więc nie wiem po co. Wstyd nosić aparat mając 30 lat...
#zeby #dentysta #przegryw
  • 34
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw @Breadeater

Ano utrudniają, jak w #!$%@? się nie starasz, nie skaczesz przez hoopsy itd itd to gra nie warta świeczki.

"Niewystarczająco dbaleś, niewystarczająco stosowaleś się do zaleceń" można tak o wszystkim.

Jak ktoś chce i ma na to pieniądze i zacięcie to i owszem. Większość ludzi imo przez 2-3 lata nie będzie się starać top notch I a) mogą zniszczyć szkliwo i b) wrócić do punktu wyjścia.

Więc nie argument nie
  • Odpowiedz
@WUJICO: to raczej leczenie orto i protetyczne albo jakieś inne. Chyba że poszedł do jakiejś super ekskluzywnej kliniki dla bogaczy, gdzie procedury są drogie, bo tak.
  • Odpowiedz
@Domowy_Solnik: no tak, ludzie muszą ponosić konsekwencje swoich zaniedbań. Koniec świata xD

Mam masę pacjentów leczących się ortodontycznie i większość dba o zęby tak jak powinna.

Zakładam, że większość ortodontów uświadamia swoich Pacjentów, że będzie ciężko.
  • Odpowiedz
@Domowy_Solnik To nie jest przestrzeganie rzeczy na poziomie "Musisz w nocy równo o północy umyć zęby szczotką z włosia rzadkiego borsuka tylnozaworowego a potem nitkowac jedwabiem osobna nitką każdą przestrzen międzyzębową". Trzeba jedynie być bardziej uważnym przy myciu zębów i EWENTUALNIE dodać coś do codzienniej higieny jamy ustnej. Jak juz pisałem jestem prawie 15 lat po zdjęciu aparatu i żadnych powikłań. Jedyno co robilem to nosiłem retainer i myłem zęby jak zawsze.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: Przy okazji mam pytanie bo ty się pewnie znasz.
Od dziecka miałem tyłozgryz, ale od paru lat zacząłem zwracać uwagę na swój wygląd i zacząłem cały czas trzymać żuchwę wysunięta do przodu bo wtedy wygląda ona korzystniej/prawidłowo.
Jak wysuwam żuchwę to zęby górne i dolne mam idealnie równo. Czy noszenie aparatu w takim przypadku może jeszcze poprawić wygląd żuchwy czy nie będzie to już miało znaczenia?
Rozważam aparat ale tylko
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw najpierw nosił taki metal, który wysunął mu szczękę, potem aparat, usuwanie 2 zębów bo niby inaczej się nie dało. Potem nie ułożyły mu się dobrze przez co musiał nosić rok dłużej, i coś tam jeszcze. Na początku miało być do 10k, a wyszło ponad 2x więcej
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: robisz sobie krzywdę w ten sposób, zęby w prawidłowym ustawieniu nie stoją równo, dolny łuk jest cofnięty względem górnego. Przednie zęby nie są przystosowane do takich obciążeń, z czasem poważnie je uszkodzisz.

Leczenie ortodontyczne ma przywrócić równowagę w układzie stomatognatycznym, nie poprawiać wygląd. Rysy twarzy rzadko się zmieniają po leczeniu, takie zmiany dotyczą tych bardzo poważnych wad szkieletowych, a te zdarzają się rzadko.

Na pewno warto skonsultować się z ortodontą,
  • Odpowiedz
@anonanonimowy321: tu masz właśnie przypadek szkieletowy najprawdopodobniej, stąd tak duży efekt. Większość tylozgryzów to wady o podłożu czynnościowym, nie szkieletowym. Dlatego w większości przypadków takich dużych różnic nic nie ma. Oczywiście poprawia się ustawienie żuchwy, ale jest to mało widoczne w rysach twarzy.
  • Odpowiedz