Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rodzice chcą mi kupić mieszkanie i doradzają że lepiej w tej cenie kupić większe w dobrej okolicy ale w wielkiej płycie. Ja jednak wolę w deweloperskim, nowym budynku mniejsze ale z aneksem w salonie. Jakich argumentów użyć żeby przekonać do deweloperskiego? #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 126
  • Odpowiedz
W reszcie polski dobra okolica + wielka płyta i nie ma żadnych patusow.


@zajete1: Czyli gdzie? W Krakowie wielka płyta to też gówno, badziewne klatki schodowe, windy nie ma, a jak jest to klejona na taśme i trytytki, brak parkingu podziemnego. Dodatkowo, nigdy nie wiesz w jakim stanie jest elektryka/hydraulika, a z tym darciem przez ściany, to ja właśnie się tylko w wielkiej płycie spotkałem. Teraz mieszkam w deweloperskim i nawet
  • Odpowiedz
Ludzie to są jednak wspaniali :) połowa się spina jakby był jeden standard wykonania tak dla wielkiej płyty jak i nowego budownictwa.
Zdążają się wielkie płyty gdzie wszystko słychać na dwa piętra w górę i dół, zdarzają się z patomieszkańcami. Tak samo mamy nowe budownictwo z ścianami z gownolitu oraz z walniętymi nowobogackimi Dagmarami. Ale także dokładnie odwrotnie. Wybierałbym raczej konkretne mieszkanie nie jego rodzaj. Weź pod uwagę odremontowane kamienicę, ale tak
  • Odpowiedz
wszędzie ci śmierdzi gotowanym czy smażonym żarciem


@Arktosik: ludzie dzielą się na tych, którzy nawet mając kuchnie z salonem nie mają smrodu oraz na tych, którzy mają osobno kuchnie i doceniają, że "smród i naczynia można zamknąć w kuchni" - wiele to mówi o tych narzekaczach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wielka płyta ma swoje zalety, ale ma też swoje wady/nowe jest lepsze.

Przykladowo, niektórzy śmieją się z
  • Odpowiedz
To nie współczuj, bo mam super partnerkę od wielu lat (możesz mi pozazdrościć raczej), natomiast nie odczuwam potrzeby, by przebywać z nią 24/7


@Yuri_Yslin: Tak, tak, daj znać jak ta super partnerka zareaguje jak jej powiesz, że w internecie piszesz, że nie chce ci się już latać do kuchni za 40-letnią babą, żeby z nią pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jestem w związku od kilkunastu lat i
  • Odpowiedz
@Tiab: @Arktosik
Nie wyobrażam sobie oddzielnej kuchni na jakichś imprezach. Jak wtedy przygotowywać herbatę, kawę czy drinki? Ciągle wychodzić od gości?

Z aneksem kuchnia jest przedłużeniem salonu/jadalni i można cały czas gadać z gośćmi. Łatwiej przenosić rzeczy itd
  • Odpowiedz
@Leithain To Ty kupujesz pod siebie czy pod gosci? Eh nowobogactwo deweloperskie xD

Tragedia wyjść na chwilę do kuchni goscie się obraża z takiego zaniedbania xD zejdź na ziemię
  • Odpowiedz
Tak, tak, daj znać jak ta super partnerka zareaguje jak jej powiesz, że w internecie piszesz, że nie chce ci się już latać do kuchni za 40-letnią babą, żeby z nią pogadać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pianinka: Ona ma 31. Od spędzania czasu razem w kuchni wolimy inne aktywności.

mąż nadal chodzi ze mną wspólnie gotować czy sam siada w salonie jak gotuję żeby spędzić wspólnie czas,
  • Odpowiedz
Nie wyobrażam sobie oddzielnej kuchni na jakichś imprezach. Jak wtedy przygotowywać herbatę, kawę czy drinki? Ciągle wychodzić od gości?


@Leithain: Zrobić przed. Poza tym ile razy robisz tą kawę i jaki % czasu zajmuje robienie kawy względem czasu wizyty? Problemy z dupy, prawdę mówiąc. Bez urazy.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Jedyna sensowna rada, jaką tu dostałeś, to to, żeby wybierać konkretne mieszkanie. Zrób sobie listę rzeczy, na których Ci zależy i się tego trzymaj. Oprócz materiału wykonania budynku znaczenie ma okolica, dojazd, infrastruktura typu sklepy i usługi, zieleń.
Wychowałam się w bloku z mini mieszkaniami w wielkiej płycie, gdzie słyszałam jak sąsiedzi sikają. Wynajmowałam w nowych blokach deweloperskich, gdzie słyszałam jak sąsiedzi kichają, albo co oglądają w tv (w jednym również
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

deweloperskie:
- gorzej wykonane
- aneks w kuchni
- brak drogi, chodnika, parkingu, sklepów
- daleko od centrum, wujowy dojazd
- ogrzewanie gazowe w najlepszym razie
- brak zieleni, parku
- brak komunikacji miejskiej
- internet najwyżej na GSM

wielka płyta:
- lepsza lokalizacja
- wszystko na miejscu
- drogi, chodniki, parkingi, sklepy obok
- kuchnia jako osobne pomieszczenie, brak smrodów w salonie
- zieleń, boiska, parki
- autobusy, tramwaje,
  • Odpowiedz
@coo84 no nie wiem, mieszkam w wielkiej płycie i jest okej,

Ale co jestem u znajomków to imprezy nie można zrobić bo dzieci w nowych blokach, bo cienkie ściany, bo słychać sąsiada jak idzie, bo słychać jak kaszle, lipa opor
  • Odpowiedz