Wpis z mikrobloga

Mam do wywalenia trochę (niedużo) listw przypodłogowych, kawałki paneli i wiaderko śmieci poremontowych. Ktoś wie czy muszę z tym jechać do PSZOKu czy może spółdzielnie udostępniają jakiś kontener na tego typu śmieci? Bo na gabaryty ponoć nie mogę tego wywalić.

#lodz
  • 17
  • Odpowiedz
połam czy potnij na mniejsze kawałki i do kubła


@6i0_oi9: U mnie tak "somsiad" zrobił, w budynku który na klatce i na zew. jest okamerowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Dobra dusza" mu to zaniosła pod wycieraczkę, a po ponownym wyrzuceniu tym razem obok kontenera spółdzielnia naliczyła koszt wywozu który był kilkukrotnie wyższy niż zakup worka - myślę że nie warto kombinować w ówczesnych czasach gdzie sąsiad emeryt
  • Odpowiedz
@SeriousDude: ja przez miesiąc wyrzucałem w kawałkach 3 narożniki, 5 drzwi i pare innych rzeczy i nie było problemu. Nie trzeba u mnie sortować bo płacimy za nieposortowane. Jedynie bałem się o przypał z gruzem więc za dużo na raz nie dawałem. Inni sąsiedzi zostawiali na pare miesięcy całe meble, narożniki itd i leżało to po 3-6 miesięcy. Tam sobie robiły domki szczury więc wolałem swoje pociąć. Pozniej #!$%@?łem spoldzielnie do
  • Odpowiedz
ja przez miesiąc wyrzucałem w kawałkach 3 narożniki, 5 drzwi i pare innych rzeczy i nie było problemu.

Inni sąsiedzi zostawiali na pare miesięcy całe meble, narożniki itd i leżało to po 3-6 miesięcy.


@6i0_oi9: teraz mówisz o śmiechach gabarytowych - te możesz wystawiać obok kontenera bez żadnych obaw. W zależności od administracji masz na cały rok ustalony terminy odbiorów. U mnie np. są dwa razy w miesiącu, rozpiska wisi przez
  • Odpowiedz
@SeriousDude: to nie były gabaryty bo były pocięte na małe kawałki xD mieściło sie w kuble i brali. Jakbyś dał tak żeby nie widzieli to by nie było problemu. Nie można na przypał na wierzchu zostawiać.

Pozniej odkryłem że jest mapa kontenerów na gabaryty we Wrocławiu i zawsze sie jakiś znajdzie ulice czy uliczke dalej więc już tak nie robie.
@runieeee zobacz czy masz mapę kontenerów u siebie w mieście.

U
  • Odpowiedz
to nie były gabaryty bo były pocięte na małe kawałki xD mieściło sie w kuble i brali. Jakbyś dał tak żeby nie widzieli to by nie było problemu. Nie można na przypał na wierzchu zostawiać.


@6i0_oi9: czego? Mebli nie można zostawiać w całości? To chyba jakaś nowość ( ͡° ͜ʖ ͡°) za to właśnie nie można ich wyrzucać do kubłów.

U mnie wystawianie gabarytów kończyło się zaśmieceniem
SeriousDude - >to nie były gabaryty bo były pocięte na małe kawałki xD mieściło sie w...

źródło: Opera Zrzut ekranu_2024-01-08_215214_uml.lodz.pl

Pobierz
  • Odpowiedz
jaka dzielnica?


@SeriousDude: Trójkąt

Mebli nie można zostawiać w całości?


@SeriousDude: może i można ale wolałem to wyrzucić do kubła niż mieć znowu plage szczurów na podwórku i żeby pluskwy nie poszły do sąsiadów i znowu do mnie.

Teraz sytuacje sie poprawiła i juz tak bym nie zrobił. To była wyższa konieczność po zapłaceniu 1800zł za pozbycie sie tych gryzących bulw specjaliście.
  • Odpowiedz
@6i0_oi9: Wystarczy postawić gabaryty obok śmietnika, wtedy kierowca/ładowacz widzi i podjeżdża - jeśli sąsiedzi też wrzucali meble do kontenerów to nie ma co się dziwić że nie zbierali, nikt duchem świętym nie jest by widzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli we wskazanym terminie nie wywiozą, jeden telefon i jeszcze tego samego dnia są - osobiście sprawdzałem skuteczność zgłoszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@SeriousDude: u mnie widzieli i gówno robili. Dopiero po 2 latach jak #!$%@?łem spółdzielnie to zaczeli dbać o porządek. Nikt nie wrzucał do środka oprócz mnie xd reszta robiła domki dla szczurów i wypuszczała pluskwy na cały blok. Po czasie to już była ściana 10/2m cała w meblach, wersalkach i innych gównach. Jak się uzbierało to wtedy zamawiali kontener. Może u ciebie to wtedy działało ale u mnie niestety nie. Teraz
  • Odpowiedz
@6i0_oi9: Tylko najlepsze w tym wszystkim jest to że MPO samo odgórnie ustala wywóz gabarytów dla danych ulic, nie jest to nawet w gestii wspólnoty/spółdzielni. Więc jeśli faktycznie tak było że Wam odbierali co kilka miesięcy to wypadało z sąsiadami zaprzestać płacenia za wywóz odpadów ( wcześniej pisząc petycje z argumentacją i fotorelacją ). U moich rodziców na Dąbrowie zarządca przez 8 miesięcy nie potrafił naprawić drzwi ( opadły i szurały
  • Odpowiedz
Zgłaszali, pisali i nic


@6i0_oi9: Firma odbierająca odpady nie zajmuje się zbieraniem śmieci dookoła kontenerów, tu mieli akurat rację że olewali wywózkę - dookoła kontenerów worki i porozwalane śmieci to już jest problem po stronie spółdzielni/wspólnoty/zarządcy przygotować tak kontenery aby były zdatne do odbioru. Dodatkowo też ludzie mają swój udział w tym robiąc syf - to że się położy elegancko worek obok kontenera nie oznacza że jakiś ptak/zwierzę/wiatr nie rozdmucha tego.
  • Odpowiedz
@runieeee: Zależy od spółdzielni. U mnie np. można wystawiać "gabaryty" obok śmietnika i zabierają co 2 tygodnie, ale ułożyli też srogą listę co jest gabarytem a co nie jest, np. panele albo kibel nie są, ale takie łóżko, szafa, czy nawet drzwi wewnętrzne są. Nie sprawdzałem co się stanie jak wystawię panele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Za to kontenera żadnego nie podstawiają.
  • Odpowiedz