Wpis z mikrobloga

Też macie wrażenie, że w tym roku nie mamy takiego problemu ze #smog ? I to pomimo naprawdę srogiej zimy jak na standardy ostatnich lat.

Obserwacja przynajmniej u mnie w #poznan. Nie przypominam sobie dnia, żebym nie mógł oddychać przez syf w powietrzu, nawet niebo nie przybiera tych charakterystycznych barw. Komunikaty w komunikacji miejskiej widzę każdego dnia i nie straszą one złą jakością powietrza. Na wypoku też jakoś ciszej.

Może walka ze starymi piecami przynosi w końcu efekty?

#polska #ekologia #powietrze
  • 40
@pytunk: rzecz w tym, że przy mocnym mrozie smog nie ma szans się utworzyć, bo gorące spaliny z komina uciekają szybko w górę dzięki różnicy temperatury w stosunku do powietrza. Największy smog zawsze się będzie robił przy dodatnich temperaturach, bo przez niską Δt spaliny nie uciekają tak wysoko i zbierają się przy ziemi.
@Erus: panie, pokrzyczeli i pojęczeli, ale co kasy nabrali w kieszenie to majo. To tak jak z dziuro ozonowo, co zrobisz jak nic nie zrobisz. Kiedyś było tak samo i ludzie żyli, a tera to gadajo i ludzie umierajo chociaż ja tego nie widzę. A Kryśka to zmarła, bo chorobliwa od dzieciaka, ale szkoda bo młoda była ledwo 62 lata.

Tyle mniej więcej od absolwenta akademii chłopskiego rozumu usłyszałem.